Spotkanie z dziećmi ze szkolnej zerówki

25 lutego dzieci ze szkolnej zerówki zapoznały się z pracą bibliotekarza i funkcjonowaniem biblioteki szkolnej.

Obejrzały kilkanaście pięknych, kolorowych i mądrych książek, przyniesionych z biblioteki. Dzieciom szczególnie podobały się książki przestrzenne. Podczas zajęć dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Poznały podstawowe elementy budowy książki (okładka, zrąb, wyklejka, kapitałka) oraz najważniejsze informacje o niej (autor, tytuł, ilustrator, tłumacz). Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Chętnie rozwiązywały literackie zagadki związane z książką i biblioteką oraz z zaciekawieniem wysłuchały krótkiego opowiadania Ewy Stadtmuller „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę". Na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz miały możliwość postawienia pieczątki- znaku własności biblioteki.