Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Skontrum w szkolnej bibliotece

Drodzy Czytelnicy,

od 20 listopada 2023 r. w szkolnej bibliotece rozpoczyna się skontrum. W związku z tym, biblioteka nie będzie udostępniała swoich zbiorów, aż do czasu zakończenia spisu.
Czytelnicy mogą wypożyczać książki do 17listopada. Po tym terminie zachęcamy do korzystania z biblioteki miejskiej oraz serwisu internetowego: wolne lektury

Europejski Dzień Wynalazcy

9 listopada obchodziliśmy w bibliotece Europejski Dzień Wynalazcy. Była to okazja do prezentacji  książek dotyczących wynalazków i wynalazców. Obok pozycji książkowych, wyeksponowanych na wystawie, zaprezentowaliśmy krótką historię święta oraz zestawienie wynalazków i odkryć z IX i XX wieku.

Zaproponowaliśmy czytelnikom szereg atrakcyjnych ćwiczeń na rozwój kreatywności i logicznego myślenia. Ćwiczenia okazały się strzałem w dziesiątkę. Wielu uczniów gimnastykowało swe umysły, by rozwiązać zadania. A jaka była radość z sukcesu!!!.

Zapraszamy po książki z zagadkami logicznymi, matematycznymi, quizami :)

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  w tym roku szkolnym obchodziliśmy 3 i 6 listopada. Najpiękniejsze bajki ze zbiorów naszej biblioteki, zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawce. Dzieci zachęcone przez nauczycieli bibliotekarzy, wypożyczały książki z tej kolekcji i czytały je na świetlicy szkolnej oraz w domu.

Czytaj więcej...

Czytelnictwo październik 2023

Październikowi laureaci konkursu
„Superczytelnik miesiąca”


Klasy II
2a - Pastor Kajetan
2b - Wysokiński Igor
2c - Pawlak Michalina
2d - Toczyska Zuzanna
2e – Przewuska Pola,
Wielogórska Maja


Klasy III
3a – Bodys Karolina,
Kobylińska Zuzanna,
Ołdakowska Nikola
3b - Cieślak Leon
3c – Trocewicz Małgorzata
3d – Olkowski Jan

Czytaj więcej...

Czytelnictwo wrzesień 2023

Wrześniowi laureaci konkursu „Superczytelnik miesiąca” w klasach młodszych

Klasy II

2a - Pastor Kajetan
2b - Wysokiński Igor
2c - Pawlak Michalina
2d - Toczyska Zuzanna
2e - Wielogórska Maja


Klasy III

3a - Noceń Alicja
3b - Cieślak Leon
3c - Mazurek Agnieszka
3d - Kasak Kinga

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zwierząt 2023

W tym dniu w bibliotece szkolnej były prezentowane książki o zwierzętach. Dzieci chętnie wypożyczały książki, zarówno te beletrystyczne, jak i popularnonaukowe, by więcej dowiedzieć się o naszych "braciach mniejszych". 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w bibliotece 2023

Z okazji Dnia Chłopaka nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla czytelników wystawkę  pt . "O chłopakach z humorem". Na wystawce znalazły się wybrane fraszki szkolne Tadeusza Fangrata i Ryszarda Przymusa oraz Igora Sikiryckiego. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Akcję czytania dzieciom, jak co roku, przygotowali nauczyciele bibliotekarze, włączając do czytania dzieciom również innych nauczycieli i uczniów.
W tym roku czytano następujące książki:
R. Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, K. Peterson „Most do Terabithii” , „Nela mała Reporterka: Nela i tajemnice świata”, Ł. Wierzbicki „Afryka Kazika”, W. Cichoń ‘’Cukierku, ty łobuzie”, M. Terlikowska „Drzewo do samego nieba”, G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”, T. Oziewicz „Great”, M. Prześluga „Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie”, E. Nowak "Kot, który zgubił dom" oraz książki w języku angielskim: „Jaś i Małgosia”, „The Lion King”.

Czytano uczniom klas: 1b, 1e, 1f, 2b, 2e, 3a, 3c, 3d, 4a, 4e, 5d, 6a, 7c oraz dzieciom w świetlicy 37, 34, 33.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodzimy 26 września, został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej. W szkolnej bibliotece, z tej okazji, przygotowano wystawę książek obcojęzycznych.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W bibliotece przygotowano materiały informacyjne dotyczące idei i historii święta. Pojawiły się karteczki z namalowaną na środku kropką. Chętni uczniowie tworzyli prace plastyczne, dając wodze swojej fantazji. Kropka stała się punktem wyjścia do powstania zaskakujących prac :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

f t g m