Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku świętowały głównie klasy młodsze. Ze względu na trwającą pandemię nie mogła się odbyć parada baśniowych bohaterów, ale nie brakowało chętnych do upodobnienia się do nich.

Czytaj więcej...

Podsumowanie wyzwania czytelniczego

Zakończył się październik - Ogólnopolski Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a wraz z nim wyzwanie czytelnicze dla uczniów. Dnia 3 listopada czytelnicy, którzy wywiązali się z październikowego zadania (przeczytali co najmniej 4 różne baśnie i legendy z całego świata), dostali słodkie upominki.

Czytaj więcej...

Wyzwanie czytelnicze na październik

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiega pod hasłem "Baśnie i legendy z różnych stron świata". Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia wyzwania.

Przeczytaj kilka baśni lub legend, wpisz ich tytuły w odpowiednie pola tak, żeby móc skreślić na planszy jedną linię poziomo, pionowo, ukośnie (jeden tytuł może pasować do kilku kategorii- jeden tytuł można wpisać go tylko raz). Można także grać dalej i wypełnić wszystkie pola.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.W tym roku przebiega pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. W naszej bibliotece mamy baśnie polskie, baśnie braci Grimm, baśnie Andersena, Baśnie z tysiąca i jednej nocy, a poza tym baśnie i legendy z 55 zakątków świata:

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w bibliotece

Z okazji Dnia Chłopaka Biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom,  piękne książki o chłopcach, nie tylko dla chłopców. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z ofertą.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole obchodziliśmy go po raz kolejny. W klasach uczniowie słuchali głośno czytanych przez Dyrekcję, nauczycieli, nauczycieli świetlicy, bibliotekarzy oraz swoich kolegów, wybranych fragmentów książek.

Czytaj więcej...

Tydzień Zakazanych Książek

W 2021 roku obchody Tygodnia Zakazanych Książek przypadają na okres od 19 do 25 września .

Tydzień Zakazanych Książek to coroczne wydarzenie mające na celu zachowanie wolności słowa i wolności czytania. W szkolnej bibliotece nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę książek, które na przestrzeni lat, w różnych państwach, znajdowały się na listach ksiąg  zakazanych.

Czytaj więcej...

f t g m