Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Mariola Księżopolska

pedagog szkolny

rok szkolny 2023/2024

telefon do gabinetu   25 794 34 47

Poniedziałek

10.00- 15.00

Wtorek

9.00- 15.00

Środa

9.40- 13.00

Czwartek

12.00- 16.40

Piątek

8.00- 11.00

 

„Na krok przed hejtem”

Dnia 08.02.2024 r. w CKiS w Siedlcach odbyło się spotkanie profilaktyczne „Na krok przed hejtem” w którym uczestniczyli uczniowie kl. VIIa.
Uczestnicy spotkania obejrzeli film profilaktyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Oświatowego w Krześlinie, który przedstawiał poruszającą historię hejtowanej nastolatki.

Czytaj więcej...

„Widzę, rozmawiam, reaguję„

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest na terenie Siedlec kolejna edycja kampanii „Widzę – rozmawiam – reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież” . Uczniowie z klas czwartych mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach na temat: Otwartość, wiara w siebie i odwaga w działaniu, czyli o tym skąd bierze się poczucie własnej wartości, czym jest i jak nad nim pracować.

Czytaj więcej...

Projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

Uczniowie z klas IV- VIII wraz z 184.000 innych uczniów z całej Polski wzięli udział w anonimowym badaniu Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Badanie koordynowała Fundacja Dbam o Mój Z@asięg w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Projekt powstał po to, żeby usłyszeć głos dzieci. Żeby same mogły się wypowiedzieć: co myślą o sobie, z czym mają największe problemy, a przede wszystkim gdzie szukają wsparcia.

Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe

W dniu 29 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny. Uczniowie klas VIII, którzy już niedługo staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Liceum.

Czytaj więcej...

W służbie prawu

27 marca uczniowie klas VI- VIII uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”
Celem dwugodzinnych zajęć było między innymi zapoznanie z tematyką odpowiedzialności nieletnich.

Czytaj więcej...

XV Targi Edukacyjne

23 marca uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w XV Siedleckich Targach Edukacyjnych Wyższych Uczelni i Szkół Ponadpodstawowych. Uczniowie, przed podjęciem decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia, mieli okazję poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Siedlce. Mogli również skorzystać z porad specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy, psychologa i doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne

Czym jest demoralizacja nieletniego? Kiedy mamy z nią do czynienia? I co najważniejsze jakie są jej skutki? Na te pytania odpowiadała uczniom z klas 5a, 5d, 6b, 6c, 7a, 8a st.sierż. Barbara Jastrzębska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz poznali prawa i obowiązki wynikające z ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

Czytaj więcej...

„Widzę, rozmawiam, reaguję...”

3 lutego 2023 r uczniowie z klas; 2c, 3e, 4a,4d, 6a, 8e uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach kampanii "Widzę - rozmawiam – reaguję” realizowanych w tym roku szkolnym pod hasłem „Jak wyrwać dzieci z życia online do życia offline”.
Zajęcia prowadzone były w dobranych wiekowo grupach i dotyczyły uzależnień behawioralnych. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi co to jest fonoholizm, jakie są jego objawy. Uczyli się też jak rozładowywać trudne emocje w bezpieczny sposób, jak redukować stres i napięcia.

Czytaj więcej...

Na krok przed depresją

10 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIII d uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym „Na krok przed depresją" . Temat depresji został przedstawiony z perspektywy lekkoatletki Pauliny Pawłowskiej- Żbikowskiej oraz st. sierż. Barbary Jastrzębskiej z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „W szponach depresji” - przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Oświatowego w Krześlinie. Po części artystycznej, odbyła się podsumowująca spotkanie debata uczestników, w której podkreślono kluczową rolę podejmowania trudnego tematu depresji i edukowania społeczeństwa na temat sposób jej zapobiegania i pomocy.

Czytaj więcej...

Tydzień życzliwości i pozdrowień

W listopadzie tradycyjnie już w naszej szkole obchodzimy Dni Życzliwości i Pozdrowień.

Ścianka życzliwości, skrzynka życzeń i pozdrowień, odznaka życzliwego to tylko niektóre z form zaakcentowania tego dnia w naszej szkole.
Mamy nadzieję, że życzliwość i wzajemny szacunek będą nam towarzyszyć nie tylko od święta. Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej...

f t g m