Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 8 2021/2022

 


 ZAKŁADAMY OGRÓDEK

Nasze Świetliczaki dziś założyły swój ogródek i poznały sposoby wzrostu rośliny. Samodzielnie siały bazylię, oregano, rukolę, majeranek i miętę. Zakładając hodowlę dzieci poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do życia, a zajęcia sprawiły im ogromną radość. Poprzez obserwacje i pełnienie dyżurów dzieci będą rozwijać umiejętności poznawcze oraz ukształtują opiekuńczą postawę wobec roślin i środowiska.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdf5093d120e


SZKOLNE PRZYGODY Z GANKIEM SWOJAKÓW

W naszej świetlicy szkolnej dużo się dzieje, angażujemy dzieci w projekty edukacyjne . Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem, ale ulubiony też musi być.
Świetliczaki wybrały swój ulubiony i jest to projekt sieci sklepów Biedronka
🐞,czyli "Przygody Gangu Swojakòw". Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, laureatom konkursu plastycznego serdecznie gratulujemy!!!!! Prace zagrożonych Swojakòw dołączyły do wielkiego wspólnie wykonanego plakatu i będą brały udział w etapie ogólnopolskim. To jeszcze nie koniec projektu i już niedługo kolejne relacje z naszych działań.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId3270c88708


  Program 'Mamy kota na punkcie mleka' z myślą o dzieciach I DzieckoMam Kota na Punkcie Mleka

Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia.Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać.           W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj, orzechów, nasion strączkowych, a także tłuszczów roślinnych. W ramach kampanii nasze Świetliczki odbyły szereg zajęć edukacyjnych na temat faktów i mitów o mleku. Program można urozmaić o własne działania, dlatego w poniedziałek 18 października wszystkie grupy świetlicowe wzięły udział w przyjęciu mlecznym,     w czasie którego podsumowały zdobyta wiedzę i degustowały ekologiczne sery oraz mleczne koktajle. To był bardzo " zdrowy dzień".

                                                                    

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId98f33c3754


WYCIECZKA DO LASU

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda las oraz poczuć prawdziwy zapach lasu. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i przywitały piękną złotą jesień. Odbyły spacer ścieżką przyrodniczą pod opieką Pani Stanisławy Gomółki - pracownika Lasów Państwowych. Był też czas na wspólne zabawy i sportowe rozgrywki. Kiełbaska z ogniska smakowała wyśmienicie, dzieci nazwały ją leśnym hot - dogiem i obiadem ekologicznym.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdb606c37d9a


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 

Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Kwintesencją spotkania było stwierdzenie, że najważniejsza dla naszych psich przyjaciół jest miłość i dobro otrzymane od człowieka...

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId7ec4b73962


 EKOEMOCJA - KODOWANIE

    Kodowanie można zaczynać od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu. My dziś kodowaliśmy w naszej świetlicy używając kart pracy. Hasło PJM wprowadziło nas w świat języka miganego. Nauka zwrotów grzecznościowych miganych sprawiła najwięcej radości naszym uczniom.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId44b7274227


DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach  w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.  W tym dniu we wszystkich  grupach panie razem z dziewczynkami wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. Chłopcy mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zmagania chłopców i przyznawały punkty. Chociaż każdy radził sobie doskonale z największą ilością punktów mogła być tylko jedna osoba wyróżniona szarfą " Mistera Świetlicy". GRATULUJEMY NASZYM MISTEROM.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId67d17f5783


JESIENNE INSPIRACJE I GRY ZESPOŁOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdcca4fdbded


PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej.
Aby dostać się do grona Świetliczaków, uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Na zakończenie złożyli uroczystą przysięgę oraz zaśpiewali hymn świetlicy. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz bańki mydlane.
Wszystkim nowym Świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId80fbd52824


EKOEMOCJA - moduł pierwszy

Dziecięce emocje to rzecz, która przysparza wyzwań zarówno rodzicom jak i dzieciom. Są głośne, intensywne, często biorą górę. Nie ma żadnego magicznego zaklęcia, które sprawiłoby, że nagle wyposażymy nasze dzieci w umiejętność samoregulacji. To proces, który trwa wiele lat. Aby zakończył się powodzeniem konieczne jest nauczenie dzieci rozpoznawania, nazywania i pracy ze swoimi emocjami, a jak wiemy dzieci najlepiej uczą się poprzez doświadczanie, obserwację i zabawę. Dzięki projektowi "Ekoemocja" ,którego koordynatorami są Wioleta Stefaniuk i Aneta Litwińska nasze świetliczaki będą nazywać, uczyć się akceptować,aby ich emocje mijały szybciej. Nie możemy jednak zapomnieć o ważnej roli doświadczania, konieczne są więc potknięcia, by nauczyć się sobie radzić. Ale ważna jest też praca przez zabawę. Poniżej fotorelacja z pierwszej lekcji.

View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId8ac15ae6be


 DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia nasi nauczyciele świetlicy zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

 KARTKA DLA BLANKI

Mała Blanka choruje na glejaka pnia mózgu.
20 września będzie świętować 4 urodziny. Z tej okazji jej ciocia zorganizowała specjalna akcje - poprosiła o wysłanie urodzinowej kartki dla Blanki.
Świetlica, oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 z naszej szkoły również dołączyły do tej akcji. Dzieci wykonały kartki urodzinowe, które zostały wysłane. Blance życzymy wielu powodów do uśmiechu a dzieciom z naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie.
View the embedded image gallery online at:
https://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdb147c4b65e


 

WITAMY :)

          Znów zabrzmiał szkolny dzwonek,          a jednak koniec wakacji nie musi oznaczać końca zabaw, gdyż w naszej świetlicy przez cały rok czeka na uczniów mnóstwo atrakcji. Każdego dnia pod opieką nauczycieli mogą rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim przyjemnie   i kreatywnie spędzać czas.

 

 

                                   Wychowawcy świetlicy. 


 

 


 
f t g m