Zaczarowany świat baśni

Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole uczniowie przygotowali przedstawienie pod tytułem „Zaczarowany świat baśni”. Część w języku angielskim wystawiła klasa 5a i 6d pod kierunkiem p. Małgorzaty Makowieckiej, natomiast część w języku niemieckim uczniowie klasy 6b pod kierunkiem pani Iwony Rozbickiej.

Przedstawienie opowiadało o motywach ze świata znanych baśni: Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek oraz Śpiąca Królewna. Cztery wróżki debatowały nt. przyjaźni, życzliwości, próżności, zazdrości i przemocy a także roli przeznaczenia w życiu baśniowych postaci. Rozmowy wróżek obrazowane były scenkami z baśni.
Przedstawienie bardzo przypadło widzom do gustu. Połączenie dwóch języków, języka angielskiego i niemieckiego w przedstawieniu, ciekawa aranżacja, barwne dekoracje, rekwizyty i stroje na pewno pozostaną w pamięci widzów i zachęcą do nauki tych języków. Ponadto w ramach dni języków obcych nauczyciele języka angielskiego przygotowali dyktando oraz konkurs plastyczny dla klas 1-3, a dla klas starszych ciekawy konkurs w formie stacji zadaniowych z wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych. Odbyła się także wystawa kartek świątecznych w języku niemieckim. Szkoła była udekorowana plakatami o różnorodnej tematyce, związanej z językami obcymi. Plakaty uczniowie wykonali nie tylko w językach nauczanych w naszej szkole, czyli angielskim i niemieckim- można było się także dowiedzieć jak powiedzieć “ miłego dnia “ w kilkunastu innych językach. Dni języków obcych to świetna okazja do przypomnienia młodym ludziom, że ich znajomość jest w obecnych czasach niezbędna i przynosi liczne korzyści .