„Edukacja to najpotężniejsza broń, którą możesz użyć, aby zmienić świat"
- Nelson Mandela .

16 października 2023 r. świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach tego święta.

O godz. 10:30 odbyła się akademia dla klas 1-3, przygotowana przez uczniów kl. 2a i 2d, natomiast o godz. 12:00 dla klas 4-8, w której program artystyczny zaprezentowali uczniowie kl. 4b, 5a i 6d.

Artyści wyrazili ogromną wdzięczność nauczycielom za ich wysiłek, wielkie serce, cierpliwość oraz zaangażowanie w kształcenie młodego pokolenia. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Karol Wnorowski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękował za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.