Święto Ziemniaka w klasie 1a i 3c

9 października klasy 1 oraz 3c pojechały na wycieczkę do Głęboczycy. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z procesem wykopywania ziemniaków. Dowiedziały się, co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojone w motyki brały udział w zbieraniu ziemniaków. Jesienne wykopki zakończyły się skosztowaniem pieczonych ziemniaków.

Ponadto na dzieci czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Węgrowie, gdzie znajduje się słynne lustro Mistrza Twardowskiego.
Śmiało możemy stwierdzić, że wycieczka była udana. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Wspólny pobyt przyczynił się do integracji uczniów i aktywnego spędzania czasu wolnego.