Jestem bezpieczny na drodze, w miejscach publicznych i w domu

18 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Miasta Siedlce i Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, realizowanego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024”.

Uczniowie klas I-III spotkali się z wiceprezydentem Miasta Siedlce p. Robertem Szczepanikiem, gośćmi z Urzędu Miasta Siedlce oraz policjantami z KMP w Siedlcach.
W czasie zajęć „Jestem bezpieczny na drodze, w miejscach publicznych i w domu” uczniowie razem z sierż. szt. Barbarą Jastrzębską ćwiczyli bezpieczne przechodzenie po pasach, wymieniali się pomysłami co zrobić , aby każdy z nas czuł się bezpieczny. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość zakłucia w kajdanki, a do pani policjantki ustawiła się długa kolejka chętnych.
Na koniec wszyscy uczniowie wyposażeni zostali w naklejki odblaskowe, aby być widocznym w jesienne i zimowe wieczory.