Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Zawody lekkoatletyczne „Dzieci na start"

16 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbyły się drużynowe zawody międzyszkolne „Dzieci na start”, zorganizowane przez lekkoatletkę Panią Lidię Chojecką. W sportowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas II i III - łącznie ponad 200 dzieci.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2c i 3b, którzy w 5 konkurencjach: „Zakręcona formuła”, skoki dodawane, wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska, rzut 2 kg piłką lekarską oraz 10-minutowy bieg wytrzymałościowy, wywalczyli w kategorii klas II – I miejsce, zaś w kategorii klas III – VII miejsce. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, przy okazji znakomicie się przy tym bawili. To była bardzo emocjonująca, zacięta i sportowa walka.

f t g m