„Poezja na Wesoło”

Dnia 19 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja na Wesoło”, dedykowany uczniom klas pierwszych szkół podstawowych rejonu naszego miasta. Konkurs rozwija umiejętności recytatorskie i aktorskie. Celem jest promowanie piękna słowa oraz radosnej i humorystycznej poezji wśród najmłodszych uczniów.

Uczestnicy zaprezentowali różnorodne wiersze znanych polskich poetów, bawiąc publiczność swoim talentem oraz interpretacją.
Jury w składzie: Anna Mirońska i Jolanta Stempień - Bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach oraz Joanna Ługowska -Dyrektor SCDiDN w Siedlcach oceniało recytację, grę aktorską oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu.
W tym roku został zmieniony charakter nagradzania! Zamiast tradycyjnych miejsc,przyznano Nagrodę Główną, którą otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi Liliana Karwowska za interpretację wiersza Hanny Łochockiej "Rak czupirak i rybka złośnica" oraz Nagrody Specjalne dla wszystkich uczestników.
Sponsorem nagród dla uczestników konkursu była firma Top Serwis Tomasz Stefaniuk i salon kosmetyczno– fryzjerski Aneta Wereda.
Wydarzeniu , jak co roku, rangi i blasku nadali honorowi patroni, siedleckie placówki: SCDiDN i Biblioteka Pedagogiczna.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zaprezentowanego talentu!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii szkolnej.
Zachęcamy również do udziału w kolejnych edycjach konkursu organizowanych przez naszą szkołę!