Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie Balladyny w naszej szkole odbyło w piątek 4 września. Inicjatorem szkolnej akcji byli nauczyciele bibliotekarze, którzy dla swoich czytelników przygotowali wystawę ksiązek- różnych wydań "Balladyny", dostępnych w szkolnej bibliotece. Bibliotekarze przygotowali również kącik czytelniczy, gdzie chętni uczniowie mogli zapoznac się z trescią tego dramatu .

Nauczyciele różnych także włączyli się  w to przedsięwzięcie i czytali fragmenty "Balladyny" na swoich lekcjach. Niektóre lekcje, zwłaszcza j. polskiego przerodziły się w piękną, wielowątkową opowieść o epoce romantyzmu,  jej przedstawicielu Juliuszu Słowackim oraz historii powstania dramatu.

Lekturę czytali między innymi: p. Ewa Zwolińska, ks. Dariusz Ostałowski, p. Monika Olejniczak, p. Danuta Kowalczyk, p. Piotr Kozak, p. Iwona Szpura-Łukasiuk, p. Anna Gregor-Mitura.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

link do zdjęć z Narodowego Czytania Balladyny: