Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Złoty Kamerton dla chóru "Canzona"

W dniach 16-18 czerwca 2023r. w Bydgoszczy odbyła się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez dla chórów dziecięcych i młodzieżowych w Polsce, której patronuje Minister Edukacji. Naszą szkołę reprezentował Chór „Canzona” z dyrygentem Panem Dariuszem Różańskim.

Tegoroczny konkurs to trzy dni ciężkiej i wytężonej pracy dla chórzystek, ale również czas pełen niesamowitych wrażeń i doświadczeń. To trzydniowe święto muzyki było piękną przygodą i wyjątkowym przeżyciem. Dziewczęta uczestniczyły w dwudniowych warsztatach z gościem specjalnym z Niemiec Markusem Detterbeckiem.
Przesłuchania konkursowe również dostarczyły wielu emocji, wzruszeń i autentycznej radości wspólnego śpiewania. Wspaniali dyrygenci wystąpili ze swymi niezwykle uzdolnionymi podopiecznymi. Zaprezentowało się aż 11 zespołów ze szkół z całej Polski.
Finał konkursu odbył się w Filharmonii Pomorskiej, gdzie miał miejsce uroczysty koncert galowy, ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród.
Chór "Canzona" ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach pod dyrekcją Pana Dariusza Różańskiego zdobył Złoty Kamerton oraz otrzymał Nagrodę Finansową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu pt. „Entliczek Pentliczek”.
Wspomnienia z festiwalu zostaną w naszych sercach na zawsze i pewność, że dzięki ciężkiej pracy, wysiłkowi i wierze można osiągnąć sukces.
Serdeczne Gratulacje dla Pana Dariusza Różańskiego i Chóru „Canzona” !!!
Życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia:

 https://drive.google.com/drive/folders/1waK57NgLx2eGgkGo7aS0vcXNrIYJAc6-?usp=drive_link

https://drive.google.com/drive/folders/1Yums4X9d5w5pksAzEnvqBOwrI2EVTXyY?usp=drive_link

f t g m