Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wycieczka do Wrocławia

W dniach od 5 do 7 czerwca 2023r. klasy 5c i 6c udały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili Ostrów Tumski najstarszą część miasta z Katedrą św. Jana Chrzciciela i Kolegiatą św. Krzyża. Następnie udali się do Panoramy Racławickiej, gdzie podziwiali cykloramiczny obraz "Bitwa pod Racławicami" namalowany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto - Rynek, Stare Jatki, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Halę Stulecia - Zabytek na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trzeci dzień to wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody. Od 2002 roku obiekt znajduje się na liście zabytków. Wycieczka była wspaniałym doświadczeniem oraz okazją do nauki w niesztampowych okolicznościach. Z pewnością zaowocuje wspomnieniami na długie lata.

Link do zdjęć:
https://photos.app.goo.gl/97PqYfK84NMQoLyh8

f t g m