Święto Szkoły

30 maja 2023 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęła Msza w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach pod przewodnictwem proboszcza, ks. kanonika Andrzeja Popławskiego.

Obecnością zaszczycił nas ks. prałat Stanisław Wojteczuk, emerytowany proboszcz i wieloletni przyjaciel naszej społeczności. Homilię wygłosił ks. Piotr Grzebisz, katecheta kl. VII i VIII.

Przez wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosiliśmy o Boże błogosławieństwo. Uroczystość była okazją do przybliżenia postaci Kardynała Wyszyńskiego oraz do zawierzenia się Maryi zgodnie z zawołaniem Per Mariam Soli Deo (Bogu Jedynemu przez Maryję). Program artystyczny został przygotowany przez p. Małgorzatę Zalewską i p. Weronikę Krupę. Dyrektor Szkoły, p. dr Karol Wnorowski zaznaczył w podsumowaniu, że postać Kardynała Wyszyńskiego wyznacza kierunek naszej pracy wychowawczej. Przytoczył słowa znajdujące się przy wejściu do Szkoły: Człowiek rozwija się i doskonali nie przez unikanie obowiązków, lecz przez ich wypełnianie.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród za szkolne konkursy o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim dla klas I-III:

Luiza Szymczak 1c
Aleksander Sawicki 3a
Cezary Flis 2b
Zuzanna Kobylińska 2a
Laura Borkowska 2d

Nagrody i wyróżnienia w Szkolny Konkursu Plastyczny PER MARIAM SOLI DEO:

- W kategorii klasy O nagrodę otrzymał Szymon Zwoliński.
Wyróżnień nie przyznano.

- W kategorii klasy I- III nagrodę otrzymała Zuzanna Leszczuk II a.
Wyróżnień nie przyznano.

- W kategorii klasy IV- VIII nagrody otrzymali:

Oliwia Jarocka 8b
Oliwia Leoniak 7a
Ilona Bodnar 6b
Aleksandra Suracka 6c

- W kategorii klasy IV- VIII wyróżnienia otrzymali:

Iga Standziak 6c
Lilianna Pachecka 7a
Aleks Jóźwiak 5d
Zofia Rządkowska 5a
Weronika Łopucka 6c