Lekcja W-F z...Małgorzatą Hołub - Kowalik

Dnia 17 maja 2023 r. w ramach projektu Lekcja W-F z... gościliśmy w naszej szkole wybitnych sportowców: Małgorzatę Hołub - Kowalik oraz Mariana Sypniewskiego.
Małgorzata Hołub - Kowalik to polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sztafetowych 4x400m. Posiada na swoim koncie liczne sukcesy m.in. jest dwukrotną medalistką Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy.

Marian Sypniewski to polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie w Moskwie i w Barcelonie oraz mistrz świata.
Podczas spotkania nastąpiło uroczyste przekazanie flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego przez Mariana Sypniewskiego na ręce Leszka Osika - prezesa Klubu Olimpijczyka Orły Ósemki. Flaga jest symbolem przynależności stowarzyszenia do struktur Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Po uroczystości Małgorzata Hołub-Kowalik opowiedziała jak zaczęła się jej kariera sportowa, odpowiadała na liczne pytania naszych uczniów oraz poprowadziła lekcję W-F. W trakcie spotkania można było obejrzeć medale wywalczone przez naszą lekkoatletkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nasz gość tradycyjnie otrzymał pamiątkę w postaci swojego portretu autorstwa Pana Piotra Kozaka.
Pan Leszek Osik złożył podziękowanie Dyrektorowi szkoły panu Karolowi Wnorowskiemu i gronu pedagogicznemu za współpracę w tworzeniu projektu.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu partnerów projektu: LAKI - producent rolet,
Wółczykij, AB OKNA Adam Jasiński, AGD-Instalacje, Pieczarki Błońscy, Bear Barber,
ES-socjale, SkrzaAsie, PIOMAR, CZTERY ŁAPY sklep zoologiczny.
Patronat Medialny nad projektem sprawuje Radio Dla Ciebie.
Patronem Honorowym projektu ,,Lekcja W-F z ..... jest Polski Komitet Olimpijski.
Poniżej znajduje się link do zdjęć ze spotkania:
SportSiedlce.pl Kolejni mistrzowie zawitali do SP nr 8 (fotogaleria)