Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Szkolny Skills Challenge 2021

W dniu 21.10.2021r. uczniowie klasy 4c oraz 5c wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym Szkolny Skills Challenge 2021 organizowanym przez Fundację Marcina Gortata MG13 wybitnego koszykarza występującego w lidze NBA.
Uczniowie czterdziestu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka.

Na koniec projektu wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców (Na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji), którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pokonywali przygotowany tor sprawnościowy. Wspomagani gorącym dopingiem koleżanek i kolegów sportowo rywalizowali ze sobą, osiągając bardzo dobre rezultaty. Tor najszybciej wśród dziewcząt pokonała Laura Pietrusiak z klasy Vc, natomiast wśród chłopców Aleksander Iliński z klasy IVc. Laura i Aleksander mają dużą szansę na udział w finale, gdyż w dotychczas przeprowadzonych eliminacjach (14 z 40) uzyskali (odpowiednio) pierwsze i drugie miejsce. Trzymamy kciuki za wygranych i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Fundacji Pana Marcina Gortata serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole i przygotowanie wspaniałego, sportowego wydarzenia.

 Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się >>TUTAJ<<

 

f t g m