Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada, jak co roku, włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.
W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W poniedziałek Ósemka była w kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Na godzinach wychowawczych uczniowie mieli okazję porozmawiać o swoich prawach, obejrzeć filmy edukacyjne i prezentacje. Dzieci z klas I- III wykonały plakaty i prace plastyczne, które pięknie udekorowały szkolny korytarz.
Dziękujemy całej społeczności szkoły za włączenie się w obchody tego jakże ważnego święta.