Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Terapia teatrem

Z dumą informujemy, że uczeń klasy Ie Bartosz Nieścioruk został nagrodzony
w konkursie „Terapia teatrem” organizowanym w ramach kampanii „Widzę- rozmawiam-
reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież”.
Bartosz był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Nagrodę otrzymał za samodzielnie
napisany utwór „ Super gość”.

Read more ...

Drodzy ósmoklasiści

Za Wami trudny czas nauki zdalnej. Za Wami egzaminy.
Przed Wami wybór szkoły ponadpodstawowej. To pierwsza poważna decyzja, przed którą staje młody człowiek. Jest tym trudniejsza, że często on sam jeszcze nie wie, czym chciałby zajmować się w przyszłości. W 2021 roku sytuację komplikuje dodatkowo pandemia. Jak poznać szkoły, do których chce się zdawać, gdy można je odwiedzić tylko online? Czy to wystarczy?

Gdzie szukać informacji i czym się kierować, by później nie żałować swojego wyboru? Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem i terminarzem rekrutacji. Trzymamy za Was kciuki.

Terminy_do_rekrutacji.pdf

Poradnik_wybór_szkoły.pdf

Godziny pracy pedagoga szkolnego

 

Mariola Księżopolska

pedagog

 

Telefon:

gabinet  25 794 34 47,

Poniedziałek

 9.00 - 14.00

Wtorek

10.00 – 14.00

14.00- 15.45 TUS

Środa

10.00 – 14.00

Czwartek

8.30 – 14.30

Piątek

8.30 – 11.30

Uczniowie klasy I e oraz I d uczestniczyli w spotkaniu

19 lutego uczniowie klasy I e oraz I d uczestniczyli w spotkaniu ze st. sierż. Krzysztofem  Szczygielskim  z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP.

Pan policjant rozmawiał z dziećmi o tym, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie poruszać się                  w świecie wirtualnym, jak korzystać z gier, do czego służy i dlaczego warto mieć aplikację rodzicielską. Rozmawiano również na temat zasad w klasie szkolnej- jakie postawy sprawiają, że wszyscy uczniowie czują się bezpiecznie. Dzieci, zadawały mnóstwo pytań bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Read more ...

#BEZPRESJI

W ramach Dni Bezpiecznego Internetu zachęcam Was do zapoznania się  z materiałami  kampanii # BEZPRESJI czyli  o tym, jak mądrze i z dystansem budować swoją obecność w mediach społecznościowych.

Poradnik #BEZPRESJI 

Organizatorem tej inicjatywy jest Saferinternet.pl we współpracy z NASK i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

#DBI2021

 

Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie

Rok 2020 jest dla nas wszystkich bardzo trudny.  Pandemia,  izolacja, ograniczenie kontaktów i aktywności , nauczanie i praca zdalna, troska i lęk o zdrowie nasze  i naszych bliskich, niepewność co do  naszego status quo mogą generować  trudne dla nas wszystkich emocje.

Read more ...

Stop hejtowi wśród dzieci i młodzieży

Zachęcam Państwa do zapoznania się ze spotem profilaktycznym przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administrację Komendy Głównej  Policji .

Z uwagi na pandemię i konieczność nauczania zdalnego, Państwa dzieci spędzają w sieci znacznie więcej czasu niż wcześniej. Narażone są na krytykę, wyzwiska,mowę nienawiści.

Read more ...

f t g m