Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Domowe Zasady Ekranowe

Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg! Wprowadź Domowe Zasady Ekranowe.

Wychowujemy pokolenie dzieci urodzonych w epoce urządzeń ekranowych i nowych technologii. Ponad 40 proc. rocznych i dwuletnich dzieci korzysta z tabletów lub smartfonów, a niemal co trzecie dziecko w tym wieku korzysta z tych urządzeń codziennie lub prawie codziennie. Ekrany dają wiele możliwości i mogą pozytywnie stymulować mózg, ale używane nadmiarowo mogą negatywnie wpływać na rozwój i zdrowie dziecka oraz relacje rodzinne.

Cały artykuł znajdziesz >>TUTAJ<<

Alfabet bezpiecznych wakacji

Zbliża się lato i zasłużone dla Was  wakacje. Tegoroczne  z pewnością będą inne od pozostałych. Ale życzymy Wam aby były bezpieczne, nie tylko z uwagi na zagrożenie COVID 19. Zapoznajcie się z alfabetem bezpiecznych wakacji >>TUTAJ<<

Konsultacje z pedagogiem i psychologiem

Szanowni Państwo, Drodzy  Uczniowie.

Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN dla szkół umożliwiono konsultacje  z pedagogiem, psychologiem w szkole dla uczniów.
Szkoły przy organizacji konsultacji uwzględniają wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz Procedury  bezpiecznej organizacji opieki na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj więcej...

#ZglosTo

28 kwietnia 2020 roku wystartowała  kampania społeczna  Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę #ZglosTo.

Celem kampanii jest zwalczanie szkodliwych treści w internecie. 

W ramach inicjatywy uruchomiona została platforma internetowa www.zglos.to, która pomoże wybrać najlepszy sposób reakcji na szkodliwe treści w sieci – niezależnie od tego, czy łamią one prawo czy nie. 

Czytaj więcej...

Jak radzić sobie z izolacją , emocjami, strachem?  Jak oswoić nową rzeczywistość ?

Sytuacja, której nie byliśmy w stanie przewidzieć,  wpływa  na nas wszystkich. Martwimy się o zdrowie nasze i naszych bliskich, każdy z nas  próbuje odnaleźć się w nowych warunkach, które wynikają z ograniczeń wprowadzonych przez rząd na obywateli.

Z dnia na dzień znaleźliście  się w sytuacji kiedy szkoły zostały zamknięte. Ograniczona została możliwość spotykania się, spacerowania, zabaw.

Czytaj więcej...

Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu i Zespołu Aspergera.

Nawet będąc w izolacji pokażmy, że jesteśmy razem z osobami z ASD.  Załóżmy coś niebieskiego, zaświećmy świat na niebiesko, okażmy swoją solidarność.

Czytaj więcej...

Jak wspierać dziecko w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza
dzieci silnie je odczuwają. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Czytaj więcej...

Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Siedlcach  dla uczniów i ich rodzin

W okresie epidemii pracownicy Poradni  zapewniają psychologiczne wsparcie telefoniczne dzieciom, młodzieży i rodzicom z terenu miasta Siedlce. Można je uzyskać w godzinach 8-14  pod numerem telefonu (25) 7944306.

Możliwe jest również uzyskanie pomocy psychologicznej w godzinach popołudniowych od 15 do 20 od poniedziałku do piątku, w soboty i niedziele w godzinach od 10 do 20.  
Jeśli chcesz porozmawiać o lęku, niepokoju, trudnej sytuacji jakiej doświadczasz – zadzwoń pod numer 532- 150 – 014. 

Wszystkie nurtujące Państwa pytania związane z zaistniałą sytuacją można zadać naszemu psychologowi drogą mailową pod adresem: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

f t g m