Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wystawa "Wyjątkowe książki w naszej bibliotece"

Od dnia 7 maja w czytelni prezentujemy wyjątkowe książki ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na wystawie znalazły się między innymi:

- książki w różnych wydaniach
- książki w różnych formach, kształtach i formatach
- książki w 16 różnych językach
- reprinty
- książki z dedykacją autora
- książki wydane na różnym papierze, w różnych oprawach, ciekawe edycje
- książki z dużą i bardzo małą czcionką
- książki „z drugiego obiegu”
- książki przywołujące rozszerzoną rzeczywistość oraz wiele innych.

Czytaj więcej...

Rok Stanisława Moniuszki

Dnia 20 marca 2019 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy - Akademia Nauczyciela Bibliotekarza. Tematem spotkania były obchody Roku Moniuszkowskiego w pracy biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

8 marca w bibliotece

Marcowe  Święto Kobiet biblioteka szkolna zaakcentowała gazetkami na korytarzu i w czytelni. Na pierwszej znalazła się poezja o tematyce 8 Marca dla czytelników młodszych oraz krótkie opowiadanie dla starszych.

Czytaj więcej...

Tydzień Bezpiecznego Internetu 2019

W dniach 18-22 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano dla uczniów gazetkę pt. "Bądź bezpieczny w sieci", na której w prosty sposób zaakcentowano właściwe zachowania dzieci podczas korzystania z informacji dostępnych w Internecie.

Czytaj więcej...

Biblioteczne Walentynki 2019

Jak co roku przed dniem świętego Walentego, w pomieszczeniach biblioteki szkolnej pojawiły się walentynkowe dekoracje, a w czytelni „uruchomiona” została duża czerwona skrzynka pocztowa.
Przez cztery dni uczniowie umieszczali w niej listy, kartki i drobne upominki.

Czytaj więcej...

Jan Marcin Szancer ilustrator książek dla dzieci

W dniach   9 – 25 stycznia 2019r.  w czytelni szkolnej zorganizowana została wystawa pt. „Jan Marcin Szancer ilustrator książek dla dzieci”. Pierwszym jej etapem była ekspozycja 8 dużych kolorowych ilustracji  i konkurs „Czy wiesz z jakiej baśni/ bajki pochodzi ta ilustracja? Jak nazywa się ilustrator? W jakich latach tworzył?

Czytaj więcej...

Serdeczne podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wyszli naprzeciw potrzebom biblioteki szkolnej i zechcieli przekazać fundusze na Radę Rodziców, w celu zakupienia nowych książek  dla najmłodszych czytelników. 

Czytaj więcej...

IV Międzyszkolny Konkurs "Mistrz czytania"

Dnia 22 listopada w czytelni naszej szkoły odbył się organizowany przez SCDiDN IV Międzyszkolny Konkurs "MISTRZ CZYTANIA". Przesłuchania odbyły się w  trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VI, szkoły podstawowe klasy VII - VIII i III gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe.

Czytaj więcej...

Konkurs "100 książek na 100-lecie niepodległości" rozstrzygnięty

W konkursie czytelniczym "100 książek na 100-lecie niepodległości" zwyciężyły klasy, w których uczniowie, w terminie od początku września do 8 listopada przeczytali łącznie  minimum 100 książek. 

Wyzwaniu podołali i znaleźli się w  gronie zwycięzców uczniowie następujących klas:

                        2a, 4b, 5a, 5b, 7a, 3c 

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej "Gang słodziaków"-spotkanie z leśniczym

 

 22 października 2018r. odbyły się kolejne już zajęcia przeprowadzonych na podstawie opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-II, przebywający w szkolnej świetlicy. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z leśniczym, który opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy oraz pokazał dzieciom prawdziwą lornetkę. Każdy uczeń oczywiście chciała przez nią popatrzeć...

Czytaj więcej...

f t g m