Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Niech trwa przygoda z książką

Przypominamy, że wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki szkolnej do dnia 17 czerwca.

Uczniowie klas 4-8 zwracają komplety podręczników do biblioteki szkolnej, zgodnie z harmonogramem i w obecności wychowawcy. Uczniowie klas 1-3 zwracają podręczniki swoim wychowawcom, a wychowawcy rozliczają się z biblioteką szkolną w terminie określonym w harmonogramie.

Read more ...

Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Lubimy czytać polskich autorów" rozpoczął się  26 maja i potrwa do 2 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Tydzień Czytania Dzieciom jest częścią znanej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia.

  

Read more ...

26 maja każdy pamięta o swojej Mamie

Mamo, chciałbym ci przynieść latający dywan.
I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka,
Żebyś żyła beztrosko - wesoła, szczęśliwa,
Lecz takie dziwy znaleźć można tylko w bajkach.

Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenia,
Za twą miłość matczyną nigdy nie zachwianą
Mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem
I szepnąć ci do ucha: Dziękuję ci, mamo.

W. Grodzieńska „Do matki”

Read more ...

Miła niespodzianka w Tygodniu Bibliotek

Z okazji Tygodnia Bibliotek klasa 1a wraz z panią wychowawczynią odwiedziła bibliotekę szkolną. Dzieci podarowały własnoręcznie wykonaną książeczkę. Uczniowie sami wymyślili fabułę, nadali tytuł i każdą stronę przyozdobili kolorowymi rysunkami. Razem  przeczytaliśmy tekst i obejrzeliśmy ilustracje. Książeczka jest bardzo ładna i estetycznie wykonana. Wzbogaci ona biblioteczny zbiór książek autorstwa naszych czytelników.

Read more ...

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Co roku, w dniach 8-15 maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Akcja rozpoczyna się 8 maja, gdyż wtedy właśnie obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Tegoroczna 18. edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem przewodnim: "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Przypominamy, że biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.8.00-16.00. Zapraszamy :)

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji „20 Najpiękniejszych Bibliotek Świata”

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Pomysł organizacji święta zrodził się w 1926 r. w Katalonii (Hiszpania), a jego data 23 kwietnia, wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.

Read more ...

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje dzień Naszej Planety.
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce święto to obchodzone jest od 1990 roku.
Dzień Ziemi corocznie odbywa się pod innym hasłem przewodnim. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Read more ...

Dzień czekolady

Dzień Czekolady obchodzony jest w Polsce 12 kwietnia. Z tej okazji przedstawiamy książki, które zarówno w tytule, jak i w treści, zawierają słowo „czekolada”.

Read more ...

Symbole ukryte w wielkanocnym koszyczku

Błogosławieństwo żywności na stół wielkanocny, zgodnie z tradycją sięga VII wieku, a z chlebem i jajkami notowane jest od XII wieku. O przyjęciu  w Polsce tego obrzędu potwierdziły źródła z przełomu XIII i XIV wieku.

Read more ...

f t g m