Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

IV Międzyszkolny Konkurs "Mistrz czytania"

Dnia 22 listopada w czytelni naszej szkoły odbył się organizowany przez SCDiDN IV Międzyszkolny Konkurs "MISTRZ CZYTANIA". Przesłuchania odbyły się w  trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VI, szkoły podstawowe klasy VII - VIII i III gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe.

Czytaj więcej...

Konkurs "100 książek na 100-lecie niepodległości" rozstrzygnięty

W konkursie czytelniczym "100 książek na 100-lecie niepodległości" zwyciężyły klasy, w których uczniowie, w terminie od początku września do 8 listopada przeczytali łącznie  minimum 100 książek. 

Wyzwaniu podołali i znaleźli się w  gronie zwycięzców uczniowie następujących klas:

                        2a, 4b, 5a, 5b, 7a, 3c 

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej "Gang słodziaków"-spotkanie z leśniczym

 

 22 października 2018r. odbyły się kolejne już zajęcia przeprowadzonych na podstawie opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-II, przebywający w szkolnej świetlicy. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z leśniczym, który opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy oraz pokazał dzieciom prawdziwą lornetkę. Każdy uczeń oczywiście chciała przez nią popatrzeć...

Czytaj więcej...

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W naszej szkole z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń promujących bibliotekę i czytelnictwo.

Biblioteka w jesiennym nastroju

Miesiąc październik w naszej bibliotece powitaliśmy w jesiennej scenerii. Na okolicznościowe gazetki, które mają zachęcić naszych czytelników do czytania książek, spadł deszcz kolorowych liści. Ich bukiety pojawiły się również przy suficie oraz wazonach.

Czytaj więcej...

XVI Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły, Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica” - etap szkolny

Dnia 5 października 2018r. w czytelni odbyły się szkolne eliminacje do XVI Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły, Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica”.

Konkurs odbywa się w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa” pod patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce, a organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Czytaj więcej...

Tydzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W bieżącym roku, w naszej szkole akcja została przedłużona na cały tydzień i trwała od 27 września do 3 października. W tych dniach w czytelni biblioteki naszej szkoły odbyły się spotkania z uczniami poszczególnych klas, podczas których głośno czytaliśmy fragmenty wybranych książek. W akcję włączyli się nauczyciele przedmiotów, bibliotekarze oraz aktorzy Teatru Es – Pani Urszula Gotowicka i Pan Maciej Czapski.

Czytaj więcej...

29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym wydarzeniem w czytelni biblioteki szkolnej w dniach: od 27 IX 2018 r. do 3 X 2018 r. odbędą się spotkania klas I, II, IV i VII , podczas których będziemy głośno czytali uczniom naszej szkoły. 
Zachęcamy do współpracy: rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły - każdego, kto zechciałby się włączyć w akcję i poczytać innym. Prosimy o kontakt z nauczycielami biblioteki szkolnej.

 

Wrzesień w szkolnej bibliotece

Koniec wakacji i początek roku szkolnego to czas, w którym biblioteka szkolna "tonie" w ogromnej ilości podręczników. Nasi uczniowie już w pierwszym tygodniu września otrzymali zestawy podręczników do nauki. 

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2018/2019

W nowym roku szkolnym witamy serdecznie wszystkich uczniów, szczególnie nowych uczniów klas pierwszych, czwartych oraz siódmych.

Wszystkim naszym czytelnikom tym małym i dużym życzymy wielu sukcesów w nauce i zapraszamy do biblioteki.

tablica2018

f t g m