Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

"Superczytelnik" września

Najlepszymi czytelnikami w miesiącu wrześniu zostali:

w klasach 2: Natalia Jadczuk 2d

w klasach 3: Nadia Mazur 3a

w klasach 4: nie wybrano

w klasach 5: Marcel Kalicki 5a

w klasach 6: Adrian Peryt 6a

w klasach 7: Julia Policińska 7b

w klasach 8: Filip Antosik 8a

Gratulujemy :)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Od 2001 roku  w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

W ramach akcji nauczyciele bibliotekarze  w dniach 26, 27 i 30 września przeprowadzili zajęcia w klasach pierwszych, drugich i trzecich oraz klasie 4a, 5d i 6a, podczas których głośno czytali uczniom.

Czytaj więcej...

125. rocznica urodzin J.Tuwima - wystawa "Mimozami jesień się zaczyna...."

W tym roku we wrześniu obchodzimy 125. rocznicę urodzin Juliana Tuwima. Z tej okazji w bibliotece szkolnej prezentujemy wystawę  przybliżającą postać pisarza i jego twórczość. 

Ekspozycja  podzielona jest na następujące działy: "Krótki życiorys" (wersja dla uczniów młodszych i starszych), "Twórczość" (zestawienie bibliograficzne w wyborze), "Tuwim w piosenkach", "Tuwim w karykaturze", "Tuwim jako tłumacz".

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września 2019 r. odbyła się 8. edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej odsłony akcji były nowele polskie.  W naszym mieście Narodowe Czytanie miało miejsce po raz 4., a z racji odbywających się Dni Siedlec, rozpoczęło się już w piątek 6 września. Siedlczan zaproszono do czytania nowel na Skwer przy fontannie, na godzinę 9.30.

Czytaj więcej...

Sportowcy czytają dzieciom

Fundacja ABC XXI w dniach 1-9 czerwca 2019 r. ogłosiła XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: "Sportowcy czytają dzieciom" - wychowanie przez sport i czytanie. 

W naszej  szkole z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, przy dużym zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenujących w naszej szkole siatkarek, akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Czytaj więcej...

Wystawa "Wyjątkowe książki w naszej bibliotece"

W dniach 7- 30 maja w czytelni prezentowaliśmy  wyjątkowe książki ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na wystawie znalazły się między innymi:

- książki w różnych wydaniach
- książki w różnych formach, kształtach i formatach
- książki w 16 różnych językach
- reprinty
- książki z dedykacją autora
- książki wydane na różnym papierze, w różnych oprawach, ciekawe edycje
- książki z dużą i bardzo małą czcionką
- książki „z drugiego obiegu”
- książki przywołujące rozszerzoną rzeczywistość oraz wiele innych.

Czytaj więcej...

Rok Stanisława Moniuszki

Dnia 20 marca 2019 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy - Akademia Nauczyciela Bibliotekarza. Tematem spotkania były obchody Roku Moniuszkowskiego w pracy biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

8 marca w bibliotece

Marcowe  Święto Kobiet biblioteka szkolna zaakcentowała gazetkami na korytarzu i w czytelni. Na pierwszej znalazła się poezja o tematyce 8 Marca dla czytelników młodszych oraz krótkie opowiadanie dla starszych.

Czytaj więcej...

Tydzień Bezpiecznego Internetu 2019

W dniach 18-22 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano dla uczniów gazetkę pt. "Bądź bezpieczny w sieci", na której w prosty sposób zaakcentowano właściwe zachowania dzieci podczas korzystania z informacji dostępnych w Internecie.

Czytaj więcej...

Biblioteczne Walentynki 2019

Jak co roku przed dniem świętego Walentego, w pomieszczeniach biblioteki szkolnej pojawiły się walentynkowe dekoracje, a w czytelni „uruchomiona” została duża czerwona skrzynka pocztowa.
Przez cztery dni uczniowie umieszczali w niej listy, kartki i drobne upominki.

Czytaj więcej...

Jan Marcin Szancer ilustrator książek dla dzieci

W dniach   9 – 25 stycznia 2019r.  w czytelni szkolnej zorganizowana została wystawa pt. „Jan Marcin Szancer ilustrator książek dla dzieci”. Pierwszym jej etapem była ekspozycja 8 dużych kolorowych ilustracji  i konkurs „Czy wiesz z jakiej baśni/ bajki pochodzi ta ilustracja? Jak nazywa się ilustrator? W jakich latach tworzył?

Czytaj więcej...

Serdeczne podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wyszli naprzeciw potrzebom biblioteki szkolnej i zechcieli przekazać fundusze na Radę Rodziców, w celu zakupienia nowych książek  dla najmłodszych czytelników. 

Czytaj więcej...

f t g m