Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 8

 Znalezione obrazy dla zapytania wakacje gifWAKACJE

Czy wiecie jak trudno zostać uczniem?
Nie wystarczy samo chodzenie do szkoły. O nie !
Potrzebne jest jeszcze parę składników. 
Formowanie ucznia rozpoczyna się już w przedszkolu i kontynuowane jest w latach następnych. Początkowo nie trzeba wielu składników. Wystarczy nieco odwagi, doprawionej sporą dawką nieśmiałości, która w trakcie dalszej obróbki wyparowuje. Stopniowo dodajemy hojnie wyobraźni i wrażliwości, poczucia humoru i szczyptę złośliwości.Wlewając wciąż nową wiedzę, zaprawiamy systematycznością, łagodnie mieszając. Nie zapominamy o kaskadzie pomysłowości i sprytu - TO NASZ PRZEPIS ....

Słynny filozof, Heraklit z Efezu powiedział „ panta rhei”, wszystko płynie, przemija, kończy się i skończył się ten rok szkolny. Wszystkim za to, że był UDANY DZIĘKUJEMY !!!

 


Bezpieczeństwo podczas  wakacji !!!

 

Drogie dzieci i rodzice, pamętajcie, aby wypoczynek się  udał ,

MUSI BYĆ BEZPIECZNY !!!

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId61ed8077c2


"MOJE MIASTO"

   Kolejny raz zaprosiliśmy uczniów naszej świetlicy do  konkursu plastycznego pt ."Moje Miasto "..  Była to propozycja spojrzenia na swoje otoczenie przez pryzmat fantazji. To doskonały moment, by na chwilę stać się architektem obiektów czy miejsc, będących na co dzień elementem najbliższego środowiska. 
Gratulujemy następującym zwycięzcom:

I miejsce - Weronika Mikciuk

II miejsce - Gabriela Babicz

II miejsce - Wojciech Chojecki

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdc875693248


MISTRZ DOBREGO WYCHOWANIA

Dobre wychowanie to nie tylko szereg wyuczonych gestów, ale przede wszystkim życzliwe ustosunkowanie się do ludzi, przestrzeganie tego, aby nikt w naszej obecności, a zwłaszcza z naszego powodu, nie doznał przykrości. Jedna z podstawowych zasad dobrego zachowania ujmowana jest w postaci maksymy: Nie lekceważmy drobnostek, ponieważ od drobnostek zależy doskonałość. W piątek uczniowie klas czwartych mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie „Mistrz savoir vivre” organizowanym przez świetlicę i bibliotekę szkolną. Tytuł mistrza dobrego wychowania otrzymali:

• Aleksander Harbaszewski

• Jakub Zwoliński

• Kajetan Spruch

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom radzimy:

„Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.”
Antoni Słonimski


Kto rano wstaje ten się dobrze bawi w naszej świetlicy :)

Bardzo ciekawa i kreatywna technika malowania farbami rosnącymi wykonanymi własnoręcznie z produktów domowych.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId8eaec4a9dd


Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy  w roku szkolnym

2018/2019

 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
" POEZJA NA WESOŁO"

    24 kwietnia  2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poezja na wesoło". Konkurs został zorganizowany  przez świetlicę i bibliotekę szkolną dla dzieci klas pierwszych szkół podstawowych w Siedlcach.

Komisja przesłuchała 33 uczestników z 11 szkół , ocenie podlegały następujące kryteria: stopień opanowania tekstu, poprawność językowa, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytatorski, zachwycili kostiumami, wywołali też wiele wzruszeń i uśmiechu. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia , jednak po burzliwych naradach wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce  Aleksandra Korzeniowska – SP nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w  Siedlcach  
                   Zosia Lewandowska - SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach                  
II miejsce  Mateusz Kalisz – SP nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach
                  
Joanna Stelingowska – SP nr 6  z Oddziałami Integracyjnymi
                   im. Władysława  Broniewskiego w Siedlcach                                                                    
III miejsce Maya Chini - SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
                   Andrzej Niesiołowski - SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 
                   im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach    

Oprócz nagród rzeczowych, dyplomów i upominków dla wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku i przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy Ic pt „ Aladyn”.                                                                                             

Mieliśmy przyjemność gościć jednego ze sponsorów i patrona konkursu  Panią Dyrektor SCDiDN w Siedlcach dr Urszulę Wyrzykowska – Dudek,  Panią Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej im.  Heleny Radlińskiej  w Siedlcach dr Marzenę Kowalczuk,  uczestników konkursu, ich nauczycieli i rodziców. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Pan Dyrektor naszej szkoły dr Karol Wnorowski.

Gratulujemy wszystkim pierwszakom i składami serdeczne podziękowania dla sponsora głównych nagród właścicielom Trikolandii w Siedlcach.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId742bde58af


Zajęcia z elementami sensoryki plastycznej

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId91931da5c1


Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Dzięki działaniom Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi nauczyciele odbyli szkolenie i otrzymali niezbędne materiały oraz fantomy, aby wdrażać wśród uczniów program "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jest to program polegający na przyswajaniu elementów pierwszej pomocy. Dzięki Fundacji nauka tych ważnych dla poszkodowanego czynności jest w Polsce powszechna i dostępna również w naszej szkole.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIdf9c267cc01


                               WARSZTATY WIELKANOCNE 

      Święta Wielkanocne to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grup świetlicowych na zajęcia otwarte, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i zaangażowanie. Mamy nadzieję ,że wprowadziliśmy wszystkich w nastrój zbliżających się świąt.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId694ddcfe9a


    Dziś nasze dzieci odwiedził nauczyciel - artysta z Indii New Delhi Mr. Yinod Chocan D.K. Roy z bardzo ciekawym pokazem techniki cięcia papieru. Artystyczny pokaz spotkał się z wielkim zainteresowaniem i był entuzjastycznie nagradzany brawami przez wszystkich pierwszaków.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIde26912b248


 

                                                                Ogródek

   Wystarczy trochę miejsca na parapecie, trochę ziemi, doniczka, słoik,nasionko, a na efekty nie będziemy długo czekać.Nasi młodzi, ciekawi świata uczniowie już mogą obserwować jak na ich oczach powstaje roślinka.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId564da5a3ec


 

 TANGRAMY

                Klasyczny chiński tangram to ludowa łamigłówka, która liczy sobie 3 tysiące lat i została wynaleziona prawdopodobnie przez tybetańskich mnichów. Do Europy dotarła w XVIII wieku. Najczęściej była wykonywana z drewna lub (w wersji ekskluzywnej) z kości słoniowej, często bogato zdobiona. Jest to kwadrat podzielony na 7 części tzw. tanów (5 trójkątów ekierkowych, kwadrat i równoległobok), stąd jej oryginalna nazwa „chi-chiao-tu" (tzn. siedem sprytnych części). Po rozsypaniu tanów należy z nich złożyć oryginalny kwadrat albo jedną z figur według zadanego wzoru. Za każdym razem trzeba użyć wszystkich części. Istnieje kilkaset możliwych kombinacji przedstawiających sylwetki ludzi, zwierząt, przedmiotów codziennego użytku, liter alfabetu i figur geometrycznych. Uczeń układając tangramy ćwiczy cierpliwość, wyobraźnię i znajomość figur geometrycznych. Nasze dzieci już mają swoje sposoby na najciekawszą układankę.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId738a2fcab3


                                                     Ekologia z klasą

W dniu 22 lutego odbyły się warsztaty dla wszystkich grup świetlicowych z panią Karoliną, pracownikiem ZUO i edukatorem. To, co stanie się teraz z ekologicznym schematem naszych dzieci będzie miało wpływ na ich dalsze funkcjonowanie w dorosłości. Dlatego mądry pedagog zrobi wiele, by wyrównać wiedzę uczniów i by Marysia wróciła do domu z pytaniem, dlaczego inni mają trzy kosze w domu, a oni tylko jeden… Dzięki tej szkolnej edukacji Marysia ma szansę stać się nauczycielem prawidłowych zachowań dla swoich rodziców, bo w kwestii ekologii stała się lepszym ekspertem. Sprawozdanie w postaci galerii.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId11e3c73fee


    Dziś odbyły się warsztaty dla dzieci ze świetlicy prowadzone metodą sensoplastyki. Poprzez zabawę z produktami spożywczymi dzieci rozwijały się, tworząc magiczny piasek i "Gniotki". Stworzony samodzielnie piasek umożliwił budowanie babek, zamków co po długiej rozłące z piaskownicą było     z pewnością potrzebne. Takie zajęcia wpływają bardzo pozytywnie na wiele aspektów rozwoju, jak: budowanie świadomości ciała i przestrzeni, wspierają rozwój zmysłów i rozwój poznawczy. Będziemy często do nich wracać. :)

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId1448024da5


 

               Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu plastycznego skierowanego do naszych pierwszaków pt „Bezpieczne ferie”.              8 lutego 2018 r podczas uroczystego ogłoszenia wyników pani Aleksandra Szmurło - organizator konkursu nagrodziła laureatów, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.  Najlepsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO BRANIA UDZIAŁU W INNYCH KONKURSACH – NAPRAWDĘ WARTO :)

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId02ebd9fb33

I miejsce – Adam Knap Ia i Gabrysia Babicz kl I b

                Wyróżnienia - Weronika Mikiciuk kl I b, Kacper Jastrzębski kl I c i Gabrysia Niedziółka kl I c


INFORMACJA

       W związku z odbywającym się szkoleniem podnoszącym kwalifikacje nauczycieli rodzice klas pierwszych proszeni są o odbieranie dzieci ze świetlicy dnia 08 lutego 2018 roku do godziny 16.00.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId4d6b23ed14
         


   

Odwiedziny w Domu nad Stawami

               18 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili Seniorów w Domu Opieki Społecznej nad Stawami.Dzieci spotkały się z dziadkami i babciami, śpiewały kolędy,  wykonały przedstawienie pt.: Dzień Wigilii. Mogli chwilę porozmawiać z dziadkami i babciami, pytały o imiona, wiek. Seniorzy byli bardzo zadowoleni. Chętnie odpowiadali na pytania i z entuzjazmem nagradzali brawami młodych aktorów. Na koniec wspólnie wykonaliśmy kilka kolęd. Dla dzieci było to też duże przeżycie, a my mamy nadzieję, że uświadomiły sobie jak niewiele trzeba, by tak wiele radości sprawić chorym i często samotnym ludziom., łza w oku zakręciła się nam wszystkim.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId3c29354c59


 

JASEŁKA

          Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka.           W europejskiej kulturze chrześcijańskiej jasełka pojawiły się w XII wieku, w Polsce natomiast zostały rozpowszechnione w XVII wieku. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne przedstawienia. Intencją takich spotkań  jest troska o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery przez zaproszenie uczniów z rodzicami i rodzeństwem. Kolejnym założonym celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej i zacieśnienie kontaktów ze szkołą. Nasze przedświąteczne spotkanie odbyło się w piątek 15 grudnia. Niespodzianką okazało się wystąpienie Blanki Guz z klasy I a, która zastąpiła główną aktorkę i nauczyła się roli bezbłędnie w jeden dzień. W przedstawienie zaangażowały się wszystkie dzieci z klas pierwszych, a więc serdeczne Dziękujemy. Składamy także wielkie podziękowania dla rodziców , którzy przybyli i zadbali , aby ich pociechy wyglądały tak odświętnie, podziękowania kierujemy również do naszych dźwiękowców i wszystkich zaangażowanych nauczycieli.

Sprawozdanie w postaci galerii można zobaczyć  klikając w link https://photos.app.goo.gl/pmsyBs4jA9jwIgev1

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj? Dzisiaj świętujemy także i w naszej świetlicy opowiadając dzieciom tą historię, bawiąc się w misiowe zabawy i zgadywanki.Dzieci wykonywały także misiowe maski i mogły się sfotografować w specjalnie na tą okazję przygotowanej fotobutce.

                                                           

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId221f11f307


Pan i Pani policjant z wizytą w świetlicy

                W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną                             z bezpieczeństwem dzieci. Dzieci klas pierwszych poznały już drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi         i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy do naszej świetlicy  policjanta asp.szt. Janusza Cabaja z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce oraz asp. Edytę Barycką z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi Wydziału Prewencji KMP Siedlce, którzy spotkali się z uczniami klasy pierwszych. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać Policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy.  Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

                                                   

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId96ab08b310


                                  FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

               21 października (sobota, Sesja  IV) odbyła się druga tura zajęć warsztatowych.

Przygotowaliśmy różnorodne formy zajęć o bogatej tematyce.

  1. „Wiem co jem” - naukowa i praktyczna wiedza o zdrowym odżywianiu. W trakcie zajęć przygotowanych przez p. Aleksandrę Szmurło i p. Wioletę Stefaniuk na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. zgadywanie nazw owoców i warzyw z wykorzystaniem zmysłów: węchu, smaku i dotyku, a także konkursy oraz zabawy ruchowe. Dzieci bardzo zaangażowały się w samodzielne przygotowanie pożywnych i zdrowych koktajli i soków owocowo-warzywnych. Dużym zaskoczeniem i cenną lekcją okazało się zadanie polegające na dopasowaniu woreczków z różną zawartością cukru do produktów często spożywanych przez dzieci. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zdziwieni, gdy okazało się, że ich ulubiona woda smakowa zawiera tyle cukru, co dwudniowe zapotrzebowanie dziecka na ten składnik. Była także okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w specjalnej - marchewkowej - budce.
  2. „Inspiracje plastyczne - 4 pory roku”. Warsztaty przygotowały i poprowadziły: p. Katarzyna Kot, p. Magdalena Kruś-Rowicka i p. Sylwia Szaniawska. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace nawiązujące do tematyki pór roku stosując różne techniki plastyczne. Dzieci z wielkim entuzjazmem i radością przystąpiły do działania. Prace były niezwykle interesujące i ciekawe. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością.
  3. „Cmokaj, dmuchaj- parskaj, słuchaj” - warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców poprowadzone przez neurologopedę panią mgr Justynę Kamecką. Prawidłowy rozwój mowy - to nie tylko zadanie dla dziecka, to także wyzwanie dla rodziców, którzy powinni stymulować zdolności językowe swoich pociech, by w przyszłości mogły swobodnie komunikować się z otoczeniem, poprawnie wymawiać wszystkie głoski, mówić o swoich uczuciach, opowiadać, a przede wszystkim odnosić sukcesy w szkole. Uczestnicy warsztatów poznali budowę aparatu artykulacyjnego, pionizowali język w słodki i smaczny sposób, doskonalili prawidłowe gospodarowanie oddechem, usprawniali język, wargi, policzki, żuchwę. Rozpoznawali emocje i naśladowali miny, dekorowali jesienne drzewko przenosząc listki za pomocą słomki. Nauczyli się również rozpoznawać różne odgłosy i dźwięki z codziennego życia. Największą radość sprawiło budzenie i usypianie gumowego kogucika.
  4. „Kolorowa kuchnia? – bezpieczne eksperymentowanie” – taki tytuł miały zajęcia chemiczno-fizyczne poprowadzone przez dyrektora szkoły, pana dra Karola Wnorowskiego. Na odważnych i ciekawych świata eksperymentów uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.: malowanie sokiem z kapusty, tworzenie tęczy w probówkach z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu. Można było także napompować balonik czy zgasić świeczkę „niewidzialną wodą”. Nie obyło się bez bardziej efektownych doświadczeń tj. „znikający duch”czy „uwalnianie Dżina z lampy”. Atrakcją były lody wykonane z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz otrzymanie mgły. W realizacji pokazów chemiczno-fizycznych aktywnie pomagali uczniowie z klasy 3a.

W sobotnich zajęciach, poza dziećmi z Siedlec, uczestniczyły także dzieci (z opiekunami) z Przedszkola Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie.

   Dziękujemy wszystkim, który skorzystali z naszej festiwalowej oferty i zapraszamy do udziału w kolejnych organizowanych przez nas akcjach.

                                                                 

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId0bce391bb7


Odwiedziny psa ratownika

           W miesiącu październiku mieliśmy przemiłe odwiedziny psa ratownika, który jest  częścią zespołu ratującego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotuniu. Dzieci poznały pracę takiego pieska, podziwiały jego sprawność i  umiejętności. Głoś zabrał także strażak – ratownik – pan Kuba Kwiatkowski. W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w tracie akcji ratowniczej. Mówił o bezpiecznych zasadach zachowania w szkole i  w domu, a także przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Na koniec pani Kasia Grabowska - Dzieżyc opiekun i trener pieska zrobiła dzieciom niespodziankę i pozwoliła na poprzymilanie się do swojego czworonoga co wywołało ogromny  entuzjazm wśród uczniów. Wszystko zakończyło się zabawą w pianie z gaśnicy strażackiej. Można powiedzieć, że połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Bardzo udany dzień.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeIda8436878ed


"Przyroda w jesiennej odsłonie" 

          23 października został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny " Przyroda w jesiennej odsłonie". Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Pan Dyrektor. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy ,a finalistom gratulujemy.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId804987105e


Marchewkowe babeczki

Dzieci poszły do szkoły. Pojawia się dylemat: co dać dziecku na drugie śniadanie, czy w ogóle dawać słodkości, a także jak przygotować zdrowe przekąski? Dziś umieszczamy przepis na marchewkowe babeczki. Przepis jest dziecinnie prosty co widać na załączonych zdjęciach, a smak niezapomniany. Idealną przekąską między posiłkami mogą być także koktajle owocowe.

Przepis:

2 szklanki marchwi startej

1,5 szklanki mąki

1 łyżeczka sody i 1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 szklanki słonecznika

2 jajka

3/4 szklani oleju,

3/4 szklanki cukru

skórka pomarańczowa

Piec w 180 o C ok 35 min.

View the embedded image gallery online at:
http://sp8.siedlce.pl/index.php/swietlica-n#sigFreeId2f2b5e2220

f t g m