Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia 2020r. już po raz czternasty obchodzony był Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela.

Z tej okazji w naszej szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka przedstawiająca podstawowe pojęcia związane z ochroną danych osobowych i przedstawiająca zasady, jakimi należy się kierować, aby zachować prywatność.

W celu poszerzenia wiedzy na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych przeprowadzone zostały zajęcia pt. „Jak rozsądnie korzystać z Internetu? Czy RODO w Internecie obowiązuje?”, „Pozwólcie, że przedstawię: Nasza nowa koleżanka – Prywatność” oraz w języku angielskim: „Personal data” oraz „The internet safety rules”. Po zajęciach uczniowie przygotowali plakaty w języku obcym ostrzegające przed niebezpieczeństwem udostępniania swoich danych.

Rodziców i opiekunów zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykułem zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych:  https://uodo.gov.pl/pl/138/1363