Bliskie spotkanie z … Magdaleną Gorzkowską - „Z bieżni w Himalaje”

Dzień 9 stycznia 2020r. w naszej szkole był niezwykły. W ramach cyklu spotkań zapoczątkowanego w 2017r. uczniowie mogli spotkać się z kolejną osobą, która realizuje swoje pasje. Tym razem gościem specjalnym była Magdalena Gorzkowska – lekkoatletka, alpinistka i himalaistka. Opowiedziała ona uczniom o swojej karierze sportowej – sztafeta 4x400 m (m.in. złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w Tampere (2013), srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland), powodach jej zakończenia i rozpoczęciu przygody ze wspinaczką.

Dotychczas Magdalena Gorzkowska zdobyła m.in. Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro oraz jako najmłodsza Polka w historii najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). Potem stanęła jeszcze na wierzchołkach dwóch kolejnych ośmiotysięczników – Makalu (18 maja 2019, jako pierwsza Polka) oraz Manaslu (27 września 2019).

W planach ma wejście na wszystkie 14 ośmiotysięczników, czego nie dokonała jeszcze żadna Polka. Uczniowie wysłuchali ciekawie przygotowanego wykładu, mogli obejrzeć część wykorzystywanego podczas wspinaczki sprzętu, a przede wszystkim mieli okazję zadać pytania i oczywiście zrobić zdjęcia czy otrzymać autografy. Wizyta sportsmenki nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Leszka Osika – przewodniczącego rady Rodziców SP8 oraz sponsorów – firm: ARGO Siedlce, Plisar, Celtronics, Cormak, Cztery Łapy oraz PIN AR.

Więcej informacji o spotkaniu także tu:

Z bieżni w Himalaje – Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską w SP 8 w Siedlcach

Magdalena Gorzkowska z wizytą u siedleckich uczniów

Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi w SP nr 8 w Siedlcach - film

oraz na Facebook – Magdalena Gorzkowska

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<

ARGO logo Celtronics logo Cztery Łapy logo PIN logo Plisar logo  Corm.jpeg