Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

11 listopada

9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Przy dźwiękach Marszu Pierwszej Brygady uczniowie wnieśli tablice informujące o najważniejszych wydarzeniach historycznych okresu niewoli narodowej, a punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki Hymnu Narodowego.
Bohaterstwo polskich patriotów walczących o niepodległość Ojczyzny uczciliśmy w wierszach i pieśniach ilustrowanych prezentacją multimedialną.
Akademię przygotowali uczniowie z klasy III C gimnazjum, których dzielnie wspierali ich młodsi koledzy ze szkoły podstawowej, czyli pieśniarze z klasy II B pod opieką p, Anny Gregor-Mitury i tancerze z klasy II A pod opieką p. Bożeny Rozwadowskiej.
Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Macieja Turkowskiego oraz chór pod opieką p. Dariusza Różańskiego. Dekorację przygotowali uczniowie pod opieką p. Piotra Kozaka i p. Anny Gregor-Mitury.
Spektakl wyreżyserowali p. Iwona Szpura-Łukasiuk i p. Wojciech Chwedczuk

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.

f t g m