Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Koncert Tysiąca dla Niepodległej

Dnia 14 listopada szkolny chór "Canzona" pod dyrekcją Dariusza Różańskiego uczestniczył w Koncercie Tysiąca dla Niepodległej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Łazach. Był on podsumowaniem działań chórów w ramach Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska 2018 r., będącego jednym z projektów Narodowego Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu, któremu patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W koncercie wzięło udział około 600 chórzystów, w różnym wieku - począwszy od  pierwszej klasy szkoły podstawowej na licealistach skończywszy; około 100 młodych tancerzy i ponad 400 - osobowa publiczność, na czele z władzami regionu i szkoły.

Koncert był podniosłą, patriotyczną uroczystością poświęconą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla Niepodległej odtańczono polskie tańce narodowe: wspaniałego poloneza oraz widowiskowego krakowiaka. Z wielką mocą wybrzmiały również najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu zgromadzonych chórów. Do wspólnego śpiewu chętnie włączała się przybyła na koncert wielopokoleniowa publiczność.

Nad całością tej wyjątkowej uroczystości czuwała pani Anna Waligóra-Tarnowska - organizatorka i kierownik artystyczny tego wydarzenia.

 

f t g m