Dzień otwarty w SP 8

Dzień Otwarty, który odbył się 7 kwietnia 2018 roku w naszej szkole, był ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej. Odwiedzili nas zainteresowani rodzice oraz uczniowie, którzy chcieli bliżej poznać naszą placówkę.

Główne spotkanie odbyło sie w sali gimnastycznej. Zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły, pan Karol Wnorowski. W swoim wystąpieniu przedstawił bazę lokalową oraz zasady funkcjonowania szkoły. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Dorota Szymańska, dzieląc się z rodzicami swoimi spostrzeżeniami na temat naszej szkoły. Po wystąpieniach miała miejsce prezentacja multimedialna, przygotowana przez panią Monikę Bielecką i pana Mariusza Kozaczuka, którą przedstawiły pani Elżbieta Harasimiuk i pani Ewa Zwolińska.
         Część drugą, mającą charakter pokazowo - artystyczny, prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Magdalena Wojnowska i Jakub Oszal. Jako pierwsi wystąpili artyści szkolnego teatru Oczy - wiście w sztuce pt. "Królewna Śnieżka - historia prawdziwa". Spektakl przygotowały pani Monika Bielecka i pani Anna Purzycka.
Wielki entuzjazm i podziw widzów wzbudził pokaz akrobatyczny pierwszoklasistów z klasy sportowej. Występ przygotowały panie uczące wychowania fizycznego, pani Marta Hodun i pani Dorota Wojtczak - Belniak. Pierwszoklasiści zaprezentowali się również w krótkim montażu poetycko - muzycznym, przygotowanym przez wychowawczynie klas pierwszych.
Później zaprezentował się szkolny zespół muzyczny Ósemka, którego opiekunem jest pan Maciej Turkowski. Artyści wykonali dwie piosenki: "Warto" i "Oto noc".

Część artystyczną zakończył występ szkolnego chóru Canzona pod batutą pana Dariusza Różańskiego. Najpierw zaprezentowała się młodsza grupa chóru, składająca się z uczniów klasy I i IV, wykonując piosenkę pt "Whisper". Grupa ta w swoim debiucie wywalczyła tytuł laureata w miejskim konkursie muzyki gospel. Drugi utwór wykonał chór w pełnym składzie, czyli wystąpili uczniowie klas I, IV, VIII i klas gimnazjalnych. Wykonali piosenkę Carla Jekinsona "Adiemus".
         Następnie nasi goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły i obiektów sportowych. Towarzyszyli im przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy okazali się dobrymi przewodnikami.
         Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i pracownikami szkoły, uzyskując rzetelne i wyczerpujące  odpowiedzi na zadane pytania.