Kto segreguje - ten Ziemię ratuje!

23 kwietnia uczniowie klasy 5a, 6a i 7a mieli możliwość udziału w warsztatach, dotyczących prawidłowego segregowania odpadów komunalnych. Warsztaty przeprowadziła Pani Karolina Korniluk, pracownik ZUO w Siedlcach.

Podczas warsztatów dzieci poznały zasady poprawnej segregacji odpadów, jej zalety, a także zagrożenia dla środowiska płynące z niewłaściwej gospodarki odpadami.

Tego typu zajęcia uczą pracy w grupie, odpowiedzialności, a przede wszystkim kształtują w dzieciach przekonanie, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy ma bezpośredni wpływ na swoje otoczenie.
Nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Ziemi 2024 „ Planeta kontra plastik”, uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające negatywny wpływ plastiku na środowisko przyrodnicze. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym.