Spotkanie z Mikołajem

4 grudnia i 5 grudnia klasy 1a, 1b, 2b i 2d spędziły mikołajki w BOMBOLANDII. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka - wydmuchanie szkła palnikiem, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby.
Uczniowie malowali bombki z pomocą tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka.

Dzieci miały możliwość skorzystania również z Urządzenia do Mielenia Złych Uczynków. Na dowód tego otrzymały „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków”.
Najważniejsza była jednak wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja. Dzieci widziały Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci i sprawdzaniu w magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Dzieci miały możliwość rozmowy z Mikołajem, który wręczył im drobne upominki.

Po tej niesamowitej przygodzie klasy 1a i 2d udały się do Starewsi, gdzie zwiedziły pałac, Ośrodek Szkoleniowy Narodowego Banku Polskiego. Jest to neogotycki pałac otoczony wspaniałym parkiem. Uczniowie obejrzeli stylowe wnętrza pałacu, w tym Salę Myśliwską, Salę Białą i Malinową.
Natomiast klasy 1b i 2b zwiedziły zamek w Liwie. Jest to gotycki zamek wybudowany na mokradłach, bastion ostatniej władczyni niezależnego Mazowsza. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej dotyczącej rycerzy, zwiedziły zamek a także wysłuchały legendy o słynnej Żółtej Damie.
Wycieczki wywołały wielki uśmiech na twarzach dzieci i były wspaniałą okazją do integracji klasowych.