3b w ZUO

W środę 31.05.2023r. uczniowie z klasy 3b wybrali się na ekologiczną wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej.

Już sam wjazd za bramę zakładu wywołał spore emocje u dzieci. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących segregacji odpadów.

Następnie zwiedzili zakład. Dzieci zobaczyły, jak wygląda proces zagospodarowania odpadów. Odwiedziły miejsca, gdzie leżą nieposegregowane śmieci, zobaczyły maszynę, która przewozi i pakuje butelki w kostkę oraz sortownię. Pani z ZUO pokazała, jak wyglądają rozdrobnione butelki plastikowe, które później podlegają recyklingowi. Po takiej lekcji każdy uczeń zdał sobie sprawę, jak poważnym problemem jest nadmiar śmieci produkowanych przez ludzi.