"Witaj Maj, piękny Maj"

Święto Konstytucji 3 Maja to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w historii Polski. 231. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji społeczność szkolna uczciła udziałem w uroczystej akademii 5 maja br. Na początku aktorzy wcielili się w rolę zaborców, by upamiętnić dramatyczne okoliczności, w jakich powstawała konstytucja. Kolejno przenieśliśmy się do sali sejmowej, gdzie przysięgę składał sam Stanisław August Poniatowski, w asyście wybitnych polityków i duchownych.

Radosnym okrzykom sławiącym króla i sejm nie było końca. Następnie uczczono doniosłe wydarzenie śpiewami w wykonaniu zespołów Ósemka i Ósemeczka. Zwieńczeniem akademii były wiersze o ojczyźnie w takt muzyki Chopina. Na koniec pan Dyrektor dr Karol Wnorowski podkreślił doniosłość uchwalenia konstytucji i jej znaczenie dla nas potomnych🇵🇱🇵🇱Dziękujemy klasom 4a, 8b, 2b, które pokazały, że patriotą może być każdy z nas, bez względu na wiek.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<