„ Lekcja WF z …” Michałem Perlem

Dnia 04.05.2022 naszą szkołę odwiedził mistrz świata, niekwestionowany rekordzista na dystansie 50m stylem dowolnym w lodowym pływaniu - Michał Perl.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „ Lekcja WF z …” współprowadzonego ze szkolną Radą Rodziców.

Gość opowiadał o swojej drodze sportowej zapoczątkowanej 20 lat temu w klubie pływackim Delfin Legionowo, inspirował uczniów oraz udzielał im cennych wskazówek.

Od 4 lat Michał Perl uprawia zimową odmianę pływania. Zawody odbywają się w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza w specjalnie wykutym przeręblu na wzór basenu o długości 25 metrów. Dowiedzieliśmy się że Michał specjalizuje się w dystansach sprinterskich, czyli 25, 50 i 100 m, a jego ulubionym stylem jest styl klasyczny.

Po rozmowach z dziećmi Mistrz poprowadził zajęcia praktyczne na basenie, podczas których nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności techniczne.
Podczas spotkania tradycyjnie wręczono Mistrzowi pamiątkowy portret narysowany przez szkolnego plastyka pana Piotra Kozaka.
Dziękujemy bardzo tym, którzy wsparli projekt: AB OKNA Adam Jasiński, Rolety LAKI Siedlce - Producent, M3 Skorupka, Mostostal Siedlce, TASTA Adam Tokarski, Wółczykij.
Honorowym patronem projektu jest Polski Komitet Olimpijski, a wsparcie
medialne zapewnia RDC Radio Dla Ciebie Siedlce.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<