„Lekcja wf z …” Judytą Rymarzak-Chomać

W dniu 21 kwietnia 2022 r. w ramach cyklu „Lekcja wf z…” gościliśmy w naszej szkole zawodniczkę sportów walki Judytę Rymarzak-Chomać. Pani Judyta jest między innymi dwukrotną Mistrzynią Polski Muay Thai (2012 r. i 2013 r.), Mistrzynią Europy Muay Thai (2013 r.) oraz dwukrotną Mistrzynią Świata Muay Thai (2014 r. i 2015 r.), a także Wicemistrzynią Polski Kickboxingu K1 (2016 r.). Obecnie startuje w zawodach MMA.

W pierwszej części spotkania, przeznaczonej dla klas 1-3, zawodniczka opowiedziała o historii i ciekawostkach związanych z dyscypliną oraz swoich początkach w sporcie. Uczniowie zapoznali się z regułami i zasadami obowiązującymi w boksie tajskim.

Mistrzyni zaprezentowała swój sprzęt treningowy i startowy, uczniowie mieli okazję przymierzyć oryginalne stroje zawodników Muay Thai. W drugiej części lekcji dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazie podstawowych technik walki – nożnych i ręcznych, poznały także sposoby obrony, trenowały wyprowadzanie ciosów. Ciekawostką pierwszej lekcji była walka mistrzyni z przewodniczącym Rady Rodziców panem Leszkiem Osikiem.

W drugiej części spotkania wzięli udział uczniowie klas starszych, mieli okazję poznać tajniki Muay Thai oraz intensywnie poćwiczyć z panią Judytą. Młodzież z dużą ciekawością i zaangażowaniem wykonywała ćwiczenia pod okiem mistrzyni.
Zgodnie ze szkolną tradycją pani Judyta Rymarzak-Chomać otrzymała na pamiątkę swój portret narysowany przez szkolnego artystę plastyka pana Piotra Kozaka.
Za organizację wizyty dziękujemy Dyrektorowi Szkoły panu Karolowi Wnorowskiemu oraz przewodniczącemu Rady Rodziców panu Leszkowi Osikowi.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu partnerów projektu: LAKI Siedlce – Producent rolet, Bear Barber Polska, M3 Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego, AB OKNA, MOSTOSTAL SIEDLCE, Firma TASTA.
Patronem Honorowym projektu „Lekcja wf z …” jest Polski Komitet Olimpijski.
Patronat Medialny nad projektem sprawuje Radio Dla Ciebie.

20220421 095647