Działa my dla Ukrainy - SP8 szkołą wielkich i otwartych serc

Od pierwszych dni, kiedy w mieście ruszyła akcja SIEDLCE SOLIDARNE Z UKRAINĄ nasza społeczność szkolna włączyła się w działania mające na celu niesienie pomocy humanitarnej. Na znak solidarności z naszymi ukraińskimi sąsiadami, którzy znajdują się w stanie wojny,  zorganizowano wiele przedsięwzięć charytatywnych.

Pierwszą akcją, którą zorganizowaliśmy była zbiórka potrzebnych środków higienicznych i chemii gospodarczej. I już po trzech dniach jej trwania zebraliśmy i przekazaliśmy 38 kartonów tych środków!!!

W tym samym tygodniu  (3 – 4 marca 2022 r.)  ruszył niezwykły kiermasz słodkości, które przygotowali uczniowie z rodzicami i pracownicy szkoły. Musieli włożyć w to dużo serca, bo ciasta rozchodziły się z prędkością „niepoliczonych kalorii”, które w te dni nie odkładały się w naszych brzuszkach, bo szczytny cel nigdy by na to nie pozwolił. Zebrano – 5647,37 zł.

Kolejną ciekawą i ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów akcją była loteria fantowa „Los dla Ukrainy” (10 – 11 marca 2022 r.)  . Lista zebranych fantów wykorzystanych podczas loterii przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. A było w czym wybierać: gry planszowe, breloczki, długopisy, filiżanki, czapeczki, maskotki, zabawki, książeczki, biżuteria, świeczniki i bibeloty różnego rodzaju. Zebrano – 5124,95 zł.

Podsumowaniem wszystkich wyżej wymienionych przedsięwzięć  stał się Charytatywny Koncert Muzyczny dla uczniów naszej szkoły (16 marca 2022 r.). Uczta dla ucha i duszy… To w nim wytoczyliśmy nasze działa, ale nie po to aby niszczyć i zadawać śmierć, ale działa miłości i solidarności z naszymi sąsiadami z Ukrainy. W tym wyjątkowo poruszającym koncercie wystąpili: chór Canzona, zespół wokalno-instrumentalny Ósemka i gość specjalny – p. Oksana Nikitiuk, mezzosopranistka z Kijowa. W finale koncertu zaśpiewaliśmy z nadzieją piosenkę Sary James „Somebody”, wołając o pokój dla Ukrainy i na świecie. Zebrano – 3065, 70 zł.

Po koncercie dzieci mogły napić się pysznej cytrynowej lemoniady. Zebrano – 743,42 zł.

Na prośbę rodziców odbył się też Charytatywny Koncert Muzyczny na BIS dla rodziców i przyjaciół naszej szkoły (31 marca 2022 r.). Na sali zasiadło ponad 300 widzów!!! Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przejmujące występy chóru Canzona pod dyrekcją p. Dariusza Różańskiego czy wsłuchać się w poruszające utwory zespołu Ósemka pod kierownictwem p. Macieja Turkowskiego. Swe wokalne talenty pokazał też zespół  Ósemeczka prowadzony przez p. Annę Gregor- Miturę. W międzyczasie swą recytacją utworów zachwycili nas uczniowie klas 3. Głównym punktem programu był występ ukraińskiej wokalistki estradowej z Łucka - p. Diany Havryliuk. Brawom i podziękowaniom nie było końca. Zebrano – 3360 zł.

W ramach trwającej ponad miesiąc akcji SIEDLCE SOLIDARNE Z UKRAINĄ w sumie zebraliśmy:

• 17 941,44 zł do puszek!!!;
  • 43 kartony środków czystości, chemii gospodarczej i higieny osobistej oraz codziennego użytku;
  • 16 kartonów odzieży;
  • 10 kartonów pościeli, koców i ręczników.

To olbrzymi sukces całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom , pracownikom  i  przyjaciołom szkoły  za ofiarność, wrażliwość, otwarte serce i radość z niesienia pomocy. Wasze szlachetne serca zarażają kolejne!!!

To dzięki Wam akcja charytatywna trwa dalej…

Szkolni koordynatorzy akcji „SIEDLCE SOLIDARNE Z UKRAINĄ”