Kampania społeczna "(Like) dla poprawnej polszczyzny"

Nie od dziś wiadomo, że polski to jeden z najtrudniejszych języków świata. Nauka naszego języka ojczystego stanowi nie lada wyzwanie dla obcokrajowców jak i samych Polaków. Rozbudowany system odmiany wyrazów, skomplikowane reguły ortograficzne i znany wszystkim „chrząszcz brzmi w trzcinie”, czyli charakterystyczna, szeleszcząca wymowa – to wszystko sprawia, że opanowanie polskiego niewątpliwie jest wielkim osiągnięciem. Dlatego w roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "(Like) dla poprawnej polszczyzny".

Z taką inicjatywą wyszła SP nr 74 w Poznaniu i już ponad 700 szkół przyłączyło się do akcji.
Dlaczego taka akcja? Bo szanujemy język polski, który jest naszym dziedzictwem!
Kiedy? Działamy przez cały rok szkolny!
Jak? Będziemy zachęcać do udziału w wielu przedsięwzięciach nie tylko w szkole, ale i w naszych rodzinach, mieście.
Po co? By poprzez słowo sprawiać, że nasze życie będzie piękniejsze, jaśniejsze i wartościowsze!
Za nami pierwsze wspólne działania! Stworzyliśmy plakat promujący kampanię, którego autorkami są uczennice kl. 4d – Natalia Jadczuk i Weronika Skwarek ( opiekun – P. Piotr Kozak). Nasz szkolny korytarz zdobi gazetka promująca poprawny zapis ortograficzny i wymowę słów oraz zwrotów, w których, wg statystyk, najczęściej popełniamy błędy.
Zapraszamy do udziału w akcji! Bądź z nami! Bądź bezbłędny!

Polonistki ze SP8