Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

230.Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z powodu pandemii w bieżącym roku szkolnym  w naszej szkole nie odbyła się tradycyjna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mimo pewnych trudności w kontaktach z uczniami nauczycielki odpowiedzialne za tę uroczystość , p. Ewa Zwolińska i p. Jadwiga Olszewska zorganizowały dwa projekty , które pozwoliły uczcić 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji   3Maja oraz Dzień Flagi.

Po pierwsze ,  wychowawcy otrzymali  prezentację multimedialną poświęconą wydarzeniom z roku 1791, którą przekazali swoim uczniom w ramach lekcji wychowawczych. Ponadto uczniowie niektórych klas przygotowali własne fotki z barwami biało-czerwonymi świadczące o miłość do Ojczyzny oraz pamięci o polskiej tradycji narodowej.

f t g m