Jak dbać o zęby?- niezwykły gość w klasie 1b

We wtorek 15 grudnia 2020r. klasę 1b odwiedził niezwykły gość - pani Jolanta Baranowska, która na co dzień wykonuje zawód higienistki stomatologicznej. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat naszego uzębienia i higieny jamy ustnej.

Pani Jola zaprezentowała, w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby, żeby cieszyć się ich zdrowiem przez długie lata. Opowiedziała dzieciom o chorobach zębów i dziąseł oraz zwróciła uwagę, jak ważne są wizyty profilaktyczne u stomatologa i właściwe odżywianie.

Atrakcją okazała się też plastikowa szczęka- rekwizyt, na którym pani higienistka pokazywała szczotkowanie zębów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań, mieli też mnóstwo pytań do naszego gościa. Na zakończenie każdy uczeń zaprezentował swoją szczoteczkę do zębów. Pani Joli bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję.