Twoje Dane – Twoja Sprawa

W roku szkolnym 2020/2021 uczestniczymy w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jest on realizowany nieprzerwanie od 2009r. Jego organizatorem jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Celem działań podejmowanych w ramach programu jest uwrażliwianie na potrzebę ochrony danych osobowych i prywatności.

Szczegółowe informacje o programie: https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts

W ubiegłej edycji otrzymywaliśmy porady nt. bezpieczeństwa danych osobowych w cyfrowym świecie, opracowane przez ekspertów Urzędu Ochrony Danych Osobowych w formie pigułek wiedzy. Do tej pory w ramach cyklu „Warto wiedzieć, że …” zwrócono uwagę na ochronę danych osobowych przy korzystaniu z portali społecznościowych, popularnych aplikacji, z których korzysta młodzież, ochronie prywatności przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, a także na kwestie kradzieży tożsamości czy nie zabezpieczonej kamery.

W ramach kontynuacji cyklu  -  porada dotycząca ochrony prywatności przy korzystaniu z aplikacji snapchat.

Zachęcamy do lektury.