Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wizyta młodzieży z PG 4 w Pałacu Prezydenckim

Wizyta młodzieży z PG 4 w Pałacu Prezydenckim

 22 listopada 2016, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser - Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się połączona z warsztatami, debata z cyklu Eksperci pytają Młodych pod hasłem Czas na czytanie. Wzięło w niej udział blisko 200 uczniów - gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych - z całej Polski. Wśród nich byli uczniowie naszego gimnazjum.
W pierwszej części warsztatowej dyskutowano w grupach na tematy związane z czytaniem, doskonaleniem techniki czytania, cechami dobrej książki, czytaniem dla przyjemności. Wypracowano wnioski i materiały, które były prezentowane przez młodzież  wszystkim przybyłym na debatę, w drugiej części spotkania. 
Debatę otworzyła Pierwsza Dama podkreślając, że nie wyobraża sobie swojego życia bez książek, mówiła o pożytkach płynących z czytania,  dr Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej, zaprezentował raport badań czytelniczych wskazujący m. in., że młodzi czytają więcej niż dorośli,  Karol Wyszyński, specjalista ds. nowych mediów, poruszył temat ewolucji czytelnictwa, aktor Antoni Królikowski opowiadał o swoich  inspiracjach literackich. Debatę  prowadził  dr Tomasz Rożek.
Młodzi ludzie zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego  przynieśli na wymianę swoją ulubioną książkę. Zgromadzone na scenie intrygowały. Po zakończeniu spotkania każdy wybrał sobie książkę dla siebie. [Więcej informacji]

 

 

f t g m