Pasowanie uczniów na czytelników

Dnia 16 lutego uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Tego dnia nauczycielki bibliotekarki opowiadały o swojej pracy, zapoznały uczniów z funkcjonowaniem biblioteki oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Pierwszoklasiści obejrzeli krótką inscenizację

z udziałem uczniów klasy 3e: Poli Marciszewskiej, Łucji Wolskiej, Kasi Kozioł i Filipa Bryńczaka. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się w jaki sposób dbać o książki i jak być odpowiedzialnym czytelnikiem. Starsi koledzy przebrani za Krasnale sprawdzili wiedzę przyszłych czytelników zadając im zagadki. Po złożeniu przysięgi,  Królowa Biblioteki - Książka, dokonała uroczystego pasowania. Tego dnia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki i mógł wypożyczyć pierwszą lekturę. Biblioteka szkolna ma teraz 103 nowych czytelników.