Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

Uczniowie z klas IV- VIII wraz z 184.000 innych uczniów z całej Polski wzięli udział w anonimowym badaniu Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Badanie koordynowała Fundacja Dbam o Mój Z@asięg w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Projekt powstał po to, żeby usłyszeć głos dzieci. Żeby same mogły się wypowiedzieć: co myślą o sobie, z czym mają największe problemy, a przede wszystkim gdzie szukają wsparcia.

Na podstawie opracowanych wyników powstaje kompleksowa oferta edukacyjna z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli, w tym:
● Ogólnodostępny program profilaktyczny z praktycznymi materiałami dla uczniów, nauczycieli i rodziców, który będzie dostępny już w nadchodzącym roku szkolnym;
● „Złoty standard" pomocy psychologicznej dla wszystkich szkół w kraju — czyli konkretne rozwiązania służące ochronie zdrowia psychicznego uczniów;
● Opracowane przez ekspertów rekomendacje, pakiety wsparcia dla nauczycieli, rodziców oraz dzieci.
Wraz z publikacją raportu Fundacja UNAWEZA uruchomiła stronę www.mlodeglowy.pl oraz rozpoczyna kampanię edukacyjną “Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Historie 12 bohaterów można przeczytać na stronie www.mlodeglowy.pl.
Dziękujemy rodzicom za wyrażenie zgody na udział dzieci w badaniu, a uczniom za poświęcony czas.

f t g m