Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

W służbie prawu

27 marca uczniowie klas VI- VIII uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”
Celem dwugodzinnych zajęć było między innymi zapoznanie z tematyką odpowiedzialności nieletnich.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest demoralizacja i od jakiego wieku możemy o niej mówić, jakie postępowanie przewiduje się w przypadku popełnienia czynów karalnych przez osoby między 13 a 17 rokiem życia. Funkcjonariusze Służby Więziennej p. porucznik Przemysław Turyk oraz p. Aleksandra Tarczyluk opowiedzieli uczniom jak wygląda praca w Zakładzie Karnym, zachęcali do wstąpienia w szeregi funkcjonariuszy SW. Dużym zainteresowaniem, poza prezentowanymi przez naszych gości treściami cieszyły się przyniesione przez nich i dostępne dla uczniów środki przymusu bezpośredniego. Uczniowie wspólnie z prowadzącymi wypełnili test sprawdzający znajomość prawa. Na koniec otrzymaliśmy certyfikat udziału w programie. O atrakcyjności projektu świadczy duże zainteresowanie uczniów, którzy zostawali po skończonych zajęciach aby zadać pytania, podzielić się swoimi przemyśleniami.

f t g m