Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

„Widzę, rozmawiam, reaguję...”

3 lutego 2023 r uczniowie z klas; 2c, 3e, 4a,4d, 6a, 8e uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach kampanii "Widzę - rozmawiam – reaguję” realizowanych w tym roku szkolnym pod hasłem „Jak wyrwać dzieci z życia online do życia offline”.
Zajęcia prowadzone były w dobranych wiekowo grupach i dotyczyły uzależnień behawioralnych. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi co to jest fonoholizm, jakie są jego objawy. Uczyli się też jak rozładowywać trudne emocje w bezpieczny sposób, jak redukować stres i napięcia.

Wspólnie z prowadzącymi p. Moniką Mikołajczyk i sierż. sztab. Barbarą Jastrzębską z KMP szukali odpowiedzi na pytanie jakimi aktywnościami, zabawami warto zastąpić czas spędzany przed komputerem lub przy telefonie. Szczególnie młodsi uczniowie wykazali się tutaj dużą pomysłowością. Okazało się, że na przerwach międzylekcyjnych bardzo chętnie pograliby w planszówki, pobawili się w zabawy ruchowe.
Organizatorami spotkań realizowanych w ramach kampanii są: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Komenda Miejska Policji, IPA Region Siedlce oraz Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II.

f t g m