Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzimy 8 lutego.

W tym roku z uwagi na trwające ferie i nauczanie zdalne zachęcamy Was Uczniowie, Was Szanowni Rodzice i Nauczyciele do zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.
Zadbajmy razem o nasze bezpieczeństwo.

Mariola Księżopolska- pedagog szkolny
Źródło: Saferinternet.pl

Co-moje-dziecko-robi-na-youtube

Emoji - wyraź siebie

FOMO

Pomoc ofiarom cyberprzemocy

Prywatność

Radzenie sobie z cyberprzemocą

Zagrożenia w sieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli.