Stop hejtowi wśród dzieci i młodzieży

Zachęcam Państwa do zapoznania się ze spotem profilaktycznym przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administrację Komendy Głównej  Policji .

Z uwagi na pandemię i konieczność nauczania zdalnego, Państwa dzieci spędzają w sieci znacznie więcej czasu niż wcześniej. Narażone są na krytykę, wyzwiska,mowę nienawiści.

Czasami pod wpływem emocji, impulsu sami piszą niestosowne komentarze, treści, zamieszczają obraźliwe zdjęcia i filmy.

Bardzo ważna jest profilaktyka, edukacja społeczeństwa, jak również brak pobłażliwości na tego typu zjawiska, co z pewnością wpłynie na ograniczenie ich występowania. Trzeba uczyć od najmłodszych lat jak działa Internet, czym jest hejt i jak przestrzegać kultury dyskusji. Każdy ma możliwość publicznego wyrażania swoich poglądów. Nie każda wypowiedź negatywna umieszczona w Internecie stanowi przestępstwo .

Mariola Księżopolska

Spot akcji