Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

11 listopada

Dnia 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły z klasy VIII pod opieką p. Wojciecha Chwedczuka wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny której przewodniczył Ordynariusz Siedlecki ks. bp. dr. Kazimierza Gurda. W Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych, wojsko, harcerze oraz mieszkańcy Siedlec.

Po skończonym nabożeństwie, poczty sztandarowe szkół, organizacji pozarządowych, policji, straży miejskiej i straży pożarnej przemaszerowały wraz z wojskową orkiestrą i młodzieżą, która niosła wielką flagę Polski na Plac Wolności, gdzie odbyły się zaplanowane uroczystości główne: odśpiewano hymn państwowy, do zebranych przemówił Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, odczytany został Apel Pamięci zakończony salwą honorową.
Na koniec uroczystości złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze pamięci.
Wśród składających były dwie uczennice naszej szkoły wraz z dyrektorem, p. Karolem Wnorowskim.
Amelia Kowalska, Julia Wiśniewska

Zrzut ekranu 2023 11 20 183038

Zrzut ekranu 2023 11 20 183147

f t g m