Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Informatyka z „Bobrem”

W dniach 15 i 16 listopada uczniowie klas 5-8 naszej szkoły wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.

Konkurs polega na wykonaniu za pośrednictwem komputera, w czasie jednej godziny, 24 zadań podzielonych na trzy stopnie trudności.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego.

Nasi uczniowie sprostali wymagającym wyzwaniom algorytmicznym i rozwiązali wszystkie zadania.
Organizatorem Konkursu w naszej szkole jest nauczyciel informatyki Mariusz Kozaczuk.

f t g m