Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Śladami Mikołaja Kopernika

W dniach 23-24 października klasa 3a pod opieką pań Anny Staniszewskiej i Agnieszki Chmielak - Sarzyńskiej wybrała się na wycieczkę do Torunia. Pogoda sprzyjała spacerowi po toruńskim Starym Mieście. Zwiedzaliśmy piękne zabytki i słuchaliśmy ciekawych legend i historii związanych z tym miastem.

Gwoździem poniedziałkowego programu była wizyta w Piernikarni Starotoruńskiej. Mistrz Maksymilian i Barbara zapoznali nas z tajnikami pieczenia pierniczków . Następnego dnia oglądaliśmy seans w planetarium. Zachwycił nas dom Mikołaja Kopernika. Pełni dobrych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu zajadając toruńskie pyszności. W Toruniu zakochaliśmy się z wzajemnością. Relacja z naszego pobytu ukazała się na stronie toruńskiego przewodnika.

https://www.facebook.com/zakochajsiewtoruniu.przewodnik/posts/1217307092532225?mibextid=eTXpx5

f t g m