Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 31 maja – 2 czerwca b.r. uczniowie klasy 4b i 4c wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej w Góry Świętokrzyskie. Wędrowaliśmy śladami wielkich Polaków oraz poznawaliśmy historię tego regionu.

Wielką atrakcją wycieczki była gra terenowa w Kielcach, w której uczniowie odnajdywali znane zabytki. Finałem zabawy było odgadnięcie hasła „Polska to wielka rzecz”. Byliśmy w Parku ,,Świętokrzyska Polana” gdzie odwiedziliśmy wielkie akwarium „Oceanika” ze zwierzętami wodnymi z całego świata oraz uczestniczyliśmy w warsztatach entomologicznych. Zwiedzaliśmy Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej– jest to żywy skansen z pokazami wypieku podpłomyków, wyrobu butów, pasów, koszyków. Weszliśmy na na Św. Krzyż (Łysą Górę) ścieżką dydaktyczną biegnącą przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zwiedziliśmy Opactwo Benedyktyńskie z relikwiami drzewa Świętego Krzyża, Muzeum Misyjne Oblatów, kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego oraz zobaczyliśmy pomnik w miejscu bitwy Powstania Styczniowego i gołoborza. Ciekawym punktem programu były Chęciny gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku z XIV wieku. Ostatnim przystankiem w drodze powrotnej był Dąb Bartek - symbol przyrody polskiej, jedno z najstarszych polskich drzew. Pogoda nam dopisała i wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<

f t g m