Copyright 2024 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Klasy 2c i 3b w Lublinie i Wojciechowie

6 czerwca 2023r. klasy 2c i 3b udały się na wycieczkę do Lublina. Uczniowie zwiedzili Zamek Lubelski, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu był siedzibą więzienia. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzili Stare Miasto, m.in. Bramę Grodzką, Plac Po Farze, Bramę Krakowską i plac Litewski.

Później udali się do Ogrodu Botanicznego UMCS, gdzie mieli okazję zobaczyć rośliny pochodzące z różnych stref klimatycznych i wijącą się między nimi rzekę Czechówkę. Najfajniejszym punktem programu okazało się ZOO w Wojciechowie. Mieszka tam ponad 50 gatunków zwierząt z 6 kontynentów. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach makaki, jeżozwierz, białe lwy oraz lemury. Ciekawostką jest fakt, że jeden z lwów został wykarmiony przez psią mamę. Na koniec uczniowie samodzielnie upiekli kiełbaski na ognisku oraz pobawili się na placu zabaw, który znajdował się na terenie ZOO. Wycieczka była wspaniałą przygodą i niesamowitym przeżyciem.

f t g m