Międzynarodowy Dzień Matematyki

25-ego listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki. Datę 14 marca (w notacji amerykańskiej) zapisuje się: 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π. To okazja do celebrowania wszystkiego, co związane jest z matematyką.

Nasza szkoła dołączyła w tym roku do obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki. Na pierwszym piętrze pojawiło się rozwinięcie liczby π do 280 miejsca po przecinku, odbyły się konkursy plastyczne na plakat "Matematyka Królową Nauk" (klasa 1 c i 1 b) oraz pracę pod tytułem "Tajemnicza liczba π"(Adam Kamiński, Emilia Tajak). Odbył się również konkurs literacki-należało napisać opowiadanie z jak największą liczbą sylaby "pi" ( Michalina Reda - 146 słów), odbył się również konkurs matematyczny "Mistrz Sudoku SP8 " (Adam Kamiński).
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy za rok!!!

Koordynatorzy: Kamila Łobacz, Weronika Krupa