Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Uniwersytet Dzieci w klasie 2b

Już po raz kolejny uczniowie klasy 2b przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Celem i misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Zajęcia w ramach programu są prowadzone w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Poprzez zabawę i doświadczenia uczestnik uczy się i poznaje świat, aby wiedzę zdobytą wykorzystać w praktyce.

W tym roku uczniowie realizowali projekt "Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie?". Uczestnicy, jak przystało na naukę na uniwersytecie, otrzymali indeksy, w których dokumentowali kolejne etapy swoich zmagań.

 

Uniwersytet dzieci

f t g m